Akmenės rajono paramos šeimai centras

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

Liepos 6- tą dieną Akmenės rajono paramos šeimai centro globotiniai (rūpintiniai) kartu su darbuotojomis ruošėsi šios ypatingos dienos minėjimui. Ant stalo garavo dar šilti vaikų virti čeburėkai, keptos ant laužo dešrelės ir saldusis, tradicinis lietuvių desertas – šakotis. Skanaudami įvairiais skanumynais, kalbėjome apie liepos 6-tą dieną. Vaikams buvo įdomu pagilinti žinias ir sužinoti, kad 1253 m. liepos 6-tą dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Vakare, kaip tikri Lietuvos patriotai, sustoję prie Lietuvos trispalvės vėliavos, giedojome „Tautišką giesmę“.

 

Socialinė darbuotoja Erika Rakickaitė

Socialinio darbuotojo padėjėjos Roma Kasparavičienė ir Judita Danelavičienė

Peržiūrėti visas

Sporto šventė

Birželio 29 dieną Akmenės rajono Paramos šeimai centre vyko sporto šventė. Į ją sugužėjo vaikai iš viso rajono: Naujosios Akmenės, Ventos, Papilės, Kruopių, Akmenės. Šventėje dalyvavo ir Agluonų kaimo bei Paramos šeimai centro Vaiko globos padalinio vaikai.

Visi dalyviai burtų keliu pasiskirstė į tris komandas. Joms vadovavo socialinės darbuotojos Asta Skiriuvienė, Toma Barauskienė ir Virginija Varanavičienė. Vaikai dalyvavo įvairiose estafetėse. Jie turėjo nešti teniso kamuoliuką ant raketės, varyti futbolo kamuolį, pralįsti pro ilgą tunelį, atrasti savo batus. Daug džiaugsmingų emocijų visiems sukėlė rungtis, kurioje komandų vadovės turėjo aprengti  marškinėliais rankomis susikibusius komandų narius.  Entuziastingiausiai buvo varžomasi vandens nešimo samčiu estafetėje. Pasportavę vaikai neskubėjo išsiskirstyti. Visi draugiškai vaišinosi koše ir dešrelėmis, atsigaivino ledais.

Vykdami namo, vaikai puoselėjo viltį ir kitais metais vėl susitikti bei kartu papramogauti.

Ačiū Paramos šeimai centro darbuotojoms Astai Skiriuvienei, Tomai Barauskienei, Virginijai Varanavičienei, Kristinai Sabaitienei, Erikai Rakickaitei, Romai Kasparavičienei ir Nijolei Narščiuvienei, Agluonų kaimo bendruomenės pirmininkei Vidai Špokauskienei bei jos nariams Jonui ir Zinai Mačiams už pagalbą organizuojant šventę.

Socialinis darbuotojas Linas Lileikis

Peržiūrėti visas

Pamokėlė: „Nereikalingą pakeisk naudingu“

Jau trečią ketvirtį „Boružiukų“ šeimynos globotiniai (rūpintiniai) mokosi atskirti ir rūšiuoti antrines žaliavas, jas taip pat mokosi panaudoti „antram jų gyvenimui“. Globotiniai (rūpintiniai) rinko: plastmasinius indelius, butelius, maišelius, butelių kamštelius iš kurių padarys kažką naudingo ir praktiško.

Kūrybingi vaikai vėjuotą liepos mėnesio pavakarę linksmai darbavosi klijuodami, kirpdami, piešdami ir visi drauge sukurdami daiktus iš antrinių žaliavų, surengė parodėlę, kuri buvo eksponuojama ant „ Boružiukų“ šeimynos palangės. Šia parodėle skatinama vaikus saugoti ir tausoti aplinką, mokyti rūšiuoti antrines žaliavas, bei skatinamas vaikų kūrybiškumas.

 

 

Socialinė darbuotoja

Jovita Jonušienė

Peržiūrėti visas