Akmenės rajono paramos šeimai centras

Smulkioji motorika – smagi veikla – didelė nauda

Informacija atnaujinta: gruodžio 3, 2018

Kai kuriems vaikučiams sunku užsisegti sagas, susirišti raištelius, teisingai laikyti pieštuką, juo spalvinti, apvedžioti trafaretus, dėlioti smulkias mozaikas, laikytis kontūrinių linijų, pakartoti ornamento elementus, tai reikalinga suaugusiųjų pagalba.

Kas yra smulkioji motorika? Tai judesiai, kuriuos atliekant dalyvauja smulkieji kūno raumenys (pirštų, riešo, akių), juos lavinti yra ypač svarbu, jei siekiame, kad vaiko kalbos raida būtų sklandi; išmoktų raiškiau skaityti; sklandžiau dėstyti mintis; savarankiškai apsirengti. Aktyvindami pirštukų pagalvėles skatiname vystytis kalbą, nes jose esantys centrai susiję su galvos smegenų zonomis, atsakingomis už kalbą, o kai kurie pirštų ir riešo judesiai susiję su aplinkos suvokimu, intelektine smegenų veikla. Taigi jei lavės piršteliai – lavės nė vien kalba, bet ir skatinsime vaiko kūrybiškumą, vaizduotę ir svarbiausia vaikas turės įdomų užimtumą.

Kas vyksta sekmadienio popietę „ Boružiukų“ šeimynoje? Kadangi skiriasi gyvenančių vaikų amžius, temperamentas, tai ir užduotys, kurios buvo pateiktos atlikti yra skirtingos. Mažieji spalvino trafaretus, piešė piešinius apie lietingą rudenį, skaičiavo, dėliojo žirnius iš vieno indelio į kitą. Vyresnieji vaikai piešė ant stiklo; pynė iš įvairiaspalvių vielučių pynutes. Mergaitės padėjo namų ruošoje: pjaustė, maišė, skusto, valė dulkes, lankstė drabužius, tvarkė knygas. Ši veikla skatina smulkiosios motorikos raidą, o vaikai jaučiasi savarankiškomis asmenybėmis, labiau ima savimi pasitikėti bei ugdosi pareigos jausmas. Erika piešė, karpė, klijavo ir padarė sveikinimo atvirukus.

 

Socialinė darbuotoja Jovita Jonušienė

Peržiūrėti visas

Skip to content