Akmenės rajono paramos šeimai centras

1

Akmenės rajono paramos šeimai centro vaiko globos padalinyje auga vaikai iš socialinės rizikos šeimų. Vaikams visuomet reikia daug meilės, šilumos, dėmesio, tačiau reikia ir materialių dalykų. Pervesdami 2 procentus nuo savo pajamų mokesčio – Jūs nieko neprarasite, tačiau vaiko globos padalinyje augančiam vaikui šios lėšos gali duoti  naują striukę, batus, knygą  ar naują žaislą, o gal ir net pirmąją  kelionę į vaikų vasaros stovyklą….

LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, kiekvienas gyventojas iki 2019 m. gegužės mėn. 2 d. Valstybinei Mokesčių inspekcijai gali nurodyti, kuriai visuomeninei organizacijai skiria dalį (iki 2 proc.) iš sumokamų gyventojų pajamų mokesčių ir tokiu būdu geranoriškai paremti visuomeninių organizacijų veiklą.

Tai , kad  jokie papildomi mokesčiai  ar finansinė našta neužguls Jūsų pečių. Jei nenurodysite, kam norite pervesti minėtus 2 proc., pinigai tiesiog pasiliks bendrame valstybės biudžete. Mokesčius perveda ne asmuo, o Mokesčių inspekcija, todėl žmogui tereikia užpildyti tik nesudėtingą prašymo formą arba užpildyti paramos formą FR 0512 v.2 ir kartu pateikti deklaruojant pajamas.

Prašymo skirti 2 % gyventojų pajamų mokesčio formos FR0512(02) pateikimo būdai:

1. Pristatyti tiesiogiai į VMI arba išsiųsti paštu.

Tokiu atveju Jums tereikia:

a) kompiuteriu užpildyti FR0512 v.2 formą arba
b) formą užpildyti ranka (FR0512 forma PDF formatu)

Užpildytą formą pateikti:

tiesiogiai įteikti Apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) darbuotojui;
atsiųsti paštu Apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai (Dėmesio! Viename voke gali būti siunčiama tik viena deklaracija);

2. Užpildyti ir pateikti internetu per Elektroninio deklaravimo sistemą prisijungiant per Jūsų elektroninės bankininkystės sistemą arba per Elektroninio deklaravimo sistemos svetainę. Prisijungus pasirinkti e-deklaravimą, tuomet Jus iš karto nukreips į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), kurioje jau būsite registruotas (duomenys imami iš banko). Pasirinkite formą “Pildyti portale”. Iš pateikto formų/dokumentų sąrašo Jums reikia surasti FR0512 formą (Prašymas pervesti iki 2 procentų pajamų mokesčio sumos Lietuvos vienetams, pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą turintiems teisę gauti paramą), užpildyti ir pateikti.

Primename, kad papildomai prašymo teikti nereikia tiems, kurie praėjusiais metais paramą skyrė tam pačiam paramos gavėjui ar politinei partijai keleriems metams į priekį. Skiriamą paramą gyventojas gali skaidyti, pavyzdžiui, dviem viešosioms įstaigoms skirti po 1 proc.