Akmenės rajono paramos šeimai centras

„Žvaigždukų“ šeimyna švenčia Kinų naujuosius metus

„Žvaigždukų“ šeimynoje popietė skirta Kinų naujiesiems metams, kurie švenčiami sausio 25 d. Globotiniai (rūpintiniai) susėdę aplink stalą klausėsi auklėtojų pasakojimų, kaip švenčiami Kinų naujieji metai, vieni kitus pasveikino su prasidėjusiais naujais metais. Globotiniai (rūpintiniai) susidomėję klausėsi kinų horoskopo prognozių, kas jų laukia Žiurkės metais. Gamino įvairiaspalvius popierinius žibintus, globotiniai (rūpintiniai) savarankiškai internete ieškojo tradicinių kinų valgių, gamino vegetariškas pekininių kopūstų salotas.

Šiuo bendru globotinių (rūpintinių) ir auklėtojų pavakarojimu skatinta domėtis kitų šalių papročiais, kultūra, taip pat mokyta kultūringo elgesio prie stalo, mandagaus bendravimo su įvairaus amžiaus asmenimis. Globotiniai (rūpintiniai) mokyti įsitrauki į maisto gamybos procesus, skatinant savarankiškai domėtis kitų šalių patiekalais ir pačiam inicijuojant valgio gaminimo procesą.

Socialinė darbuotoja J. Jonušienė, socialinio darbuotojo padėjėja I. Podelienė

„Po mūzos sparnu“

Sausio 24 d. Akmenės kultūros namuose vyko kasmetinis renginys „Po mūzos sparnu“, kur buvo apdovanoti geriausi rajono kultūros ir meno atstovai. Po apdovanojimų ceremonijos koncertavo operos solistė Ona Kolobovaitė.

Renginys gal ir ne vaikiškas, bet su mergaitėmis nutarėme jį aplankyti. Ėjome vedinos minties –  jei nepatiks, išeisime. Teko maloniai nustebti, kai po dviejų O. Kolobovaitės atliktų dainų mergaitės pareiškė, kad joms patinka ir drauge su visais atsistojusios plojo dainininkei. Džiugu, kad jaunosios klausytojos turėjo progą išgirsti kitokią muziką.

Socialinio darbuotojo padėjėja Alina Zinkevičienė

Peržiūrėti visas

Cepelinų šventė

Nuo 2014 metų kasmet pirmą vasario sekmadienį yra švenčiama Pasaulinė cepelinų diena. Jos iniciatorius – JAV gyvenantis išeivis iš Lietuvos Jonas Vaičiūnas. Šią dieną visi raginami su šeima gaminti ir skanauti cepelinus. Ar žinojote, kad Lietuvoje cepelinai atsirado maždaug XIX–XX amžių sandūroje, tikėtina, kad Žemaitijoje, į kurią jie atkeliavo iš vokiškosios Mažosios Lietuvos. Vėliau cepelinai tapo įprastu patiekalu ir kituose Lietuvos kraštuose. Cepelinai gali būti gaminami iš virtų arba žalių tarkuotų bulvių ir mėsos, varškės arba grybų įdaro.

Šios dienos proga nutarėme gaminti cepelinus ir mes. Visi žinome, kad cepelinų gaminimo procesas yra ilgas, reikalaujantis daug darbo. Tad, pirmiausia, pasiskirstėme darbus: vieni skuto  bulves, kiti  sugrūdo virtas, stipriausieji tarkavo žalias bulves ir minkė tešlą. Kai buvo paruošta  bulvių masė ir visi trys įdarai (mėsos, varškės ir džiovintų baravykų), visi kibome lipdyti cepelinų. Oi, smagus ir malonus darbas buvo! O kol virė cepelinai, darėme spirgučių padažą ir serviravome stalą. Štai ir viskas, cepelinai išvirti, padažiukas padarytas. „Skanaus, šeimyna!”

Socialinio darbuotojo padėjėja Laima Stankuvienė

Peržiūrėti visas

EUROPOS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ KOKYBĖS SISTEMOS DIEGIMAS SIEKIANT ĮGYTI EQUASS ASSURANCE SERTIFIKATĄ

Akmenės rajono paramos šeimai centras dalyvauja VšĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomame projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“. VšĮ Valakupių reabilitacijos centro Socialinių paslaugų įstaigų atrankos dalyvauti projekte komisijos sprendimu Akmenės rajono paramos šeimai centro paraiška pripažinta finansuotina ir įstaiga 2019-11-29 pasirašė sutartį.

Sutarties objektas – Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos diegimas Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centre, siekiant įgyti EQUASS Assurance sertifikatą. Įgytas dokumentas įgalins užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę bei nuolatinį tobulinimą, atsižvelgiant į individualius kiekvieno paslaugų gavėjo poreikius. Sertifikatas suteiks atitiktį Socialinių paslaugų kokybės keliamiems reikalavimams Europos lygmeniu.

Daugiau informacijos apie kokybės sistemos diegimą: http://www.reabilitacija.lt/kokybes-sistemos-diegimas/

http://www.equass.lt/ivyko-iv-ojo-kvietimo-koordinatoriu-mokymai/#more-1029

http://www.equass.lt/equass-iv-ojo-kvietimo-socialines-paslaugas-teikianciu-istaigu-vadovai-dalyvavo-mokymuose-lyderystes-tema/#more-1050