Akmenės rajono paramos šeimai centras

Arbatžolių rinkimas

Daugelis iš mūsų vasarą mėgsta rinkti žoleles, žiedus ar lapelius arbatai. Tai pasiruošimas kovai su negalavimais arba pasimėgavimas nuostabiais aromatais. Pavyzdžiui, šviežiai užplikyta liepžiedžių arbata yra geriausia priemonė nuo peršalimo. Bet liepžiedžiai tokie naudingi, kad neapsiribojama vien arbata – jie naudojami kulinarijoje ir kosmetologijoje. O mėtos puikiai pagardina patiekalus, apie jų arbatos naudą galima sukurti net odę. Vasarą jos gaivina, o žiemą – maloniai nuteikia.

Todėl su Krizių centro gyventojais nusprendėme pasirūpinti šiomis gėrybėmis. Liepžiedžius rinkome žydėjimo pradžioje, kai didelė dalis žiedų pražydo, o likusieji dar pumpurai. Mėtas geriausia rinkti prieš jų žydėjimą, t. y. liepą, rugpjūtį. Tuo metu augalai būna sukaupę daugiausia naudingųjų medžiagų ir yra maloniausio kvapo bei skonio. Mėtų lapelius rinkome liepos viduryje. Surinktas arbatžoles Agnė ir Jurgita sudėjo vienu sluoksniu ant švaraus paklotėlio, kur neapšviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Nes saulėje jos praranda savo gydomąsias savybes.  Baigusios arbatžolių rinkimą moterys džiaugėsi gėrybių kraitele bei nuostabiu jų aromatu.

Artėjant ilgiems rudens ir žiemos vakarams, Krizių centro gyventojai galės mėgautis nuostabaus kvapo arbatomis. O užklupus negalavimams – žolelės palengvins jų simptomus.

 

Socialinio darbuotojo padėjėja Vilma Kundrotienė

Peržiūrėti visas

Susitikimas su bendruomene

Šių metų liepos 30 d. įvyko smagus ir informatyvus susitikimas su Šapnagių kaimo bendruomene. Akmenės rajono paramos šeimai centro Tarnybos atestuoti asmenys bendruomenėje vedė seminarą „Paauglystės ypatumai ir paramos bei bendravimo su paaugliu svarba“. Seminaro metu kalbėta apie tėvams daug iššūkių keliantį amžiaus tarpsnį – paauglystę. Seminaro metu atlikta daug  įdomių praktinių užduočių, vyko diskusija.

Dalyviai sužinojo, ką reiškia GIMK, kaip tampama globėju (rūpintoju), įtėviu, budinčiu globotoju.  Po seminaro jo dalyvės gavo atminimo dovanėlių:  saldainių, balionų, lankstinukų, atšvaitų.

Tarnybos atestuoti asmenys taria ačiū visiems dalyvavusiems ir iki kitų susitikimų!

 

Tarnybos atestuoti asmenys Erika Rakickaitė ir Aurelija Lukė

Gėrėjomės žirgais

Liepos 25 dieną vyko konkūrai „Karalienės Onos taurei“ laimėti. Nors tą dieną orai nelepino, mes su mergaitėmis skubėjome į Akmenės gamtos ir kultūros parką, kur vyko konkūrai.

Kol gėrėjomės duetų pasirodymais, mergaitėms trumpai papasakojau apie tai,  kasyrakonkūrai. Konkūras yra palyginti nauja žirgų sporto šaka. Manoma, kad poreikis išmokyti žirgą tiksliai ir techniškai įveikti kliūtis atsirado XVIII amžiuje Anglijoje. Tuo metu populiarios lapių medžioklės žirgai gavo naują iššūkį – įveikti visas tvoras, pasitaikiusias kelyje.

Globotinėms didžiausią įspūdį padarė žirgas Demonas, labai grakštus, greitas, tiksliai ir greitai atlikęs visus šuolius per kliūtis. O kol vyko pertraukėlė, visus susirinkusius linksmino Klounas. Jis ne tik rodė savo sugebėjimus, bet ir kvietė išbandyti žiūrovus. Smagu, kad tarp laimingųjų buvo ir mūsų globotinė.

Socialinio darbuotojo padėjėja Alina Zinkevičienė

Peržiūrėti visas

Išvyka traukiniu

Už lango lyja, vėliau šviečia saulė, vėl lyja. Visiškai neaišku, ką rengtis, kokią avalynę pasirinkti, imti skėčius ar ne… Štai taip prasidėjo mūsų diena, kada buvome suplanavę traukiniu vykti į Šiaulius. Didžiulio noro ir smalsumo vedami nepabūgome vėjuoto ir lietingo oro ir  išsiruošėme  į išvyką. Kai kurie iš mūsų pirmą kartą vyko traukiniu, todėl jautėme nerimą ir jaudulį, kur sėdėsime traukinyje, kaip reikės nusipirkti bilietą, ar nepavėluos į traukinį Austėja, kuri turi įlipti Papilės geležinkelio stotyje, ar Šiauliuose neišmaudys mūsų lietus.  Dabar jau drąsiai galime pasakyti, kad viskas mums pasisekė puikiai!

Mėgavomės kelione traukiniu, juokavome, fotografavomės ir planavome, kur eisime pirmiausia, ar spėsime aplankyti visas numatytas lankytinas vietas. O į Šiaulius vykome, kad pamatytume vieną iš populiariausių turistinių objektų mieste – Geležinę lapę. Tai didžiausia gyvūno skulptūra, kurios svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 15 metrų, aukštis – 6,6 metro, o plotis – 4,15 metro. Plieninėje „Geležinės lapės“ širdyje įdėta kapsulė su vario plokštelėje iškaltais žodžiais mūsų ainiams. Tai šiauliečio dizainerio Viliaus Purono kūrinys Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

Pasigėrėję Geležine lape ėjome į Šiaulių universiteto biblioteką, kur 2015 metais buvo atidarytas  kambarys, dekoruotas vien lietuviškais centais. Šio kambario įrengimui buvo panaudota daugiau nei 150 tūkstančių monetų. Įspūdinga, tiesa? Sienos, lubos ir baldai apklijuoti lietuviškų centų monetomis. Jomis padengtas ir ant sienos kabantis didžiulis Lietuvos žemėlapis.

Paskutinis išvykos akcentas – pietūs picerijoje. Kol laukėme kepamų picų, mėsainių, dalinomės dienos įspūdžiais, juokavome. O už lango tuo metu lijo…

Kupini neišdildomų įspūdžių, pavargę, bet laimingi važiavome traukiniu link namų ir jau planavome kitą kelionę.

Socialinio darbuotojo padėjėja Vilma Sutkienė

Peržiūrėti visas