Akmenės rajono paramos šeimai centras

DĖMESIO !!!

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226  Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas nuo 2020 m. lapkričio 7d.

Akmenės rajono paramos šeimai centras nuo 2020 m. lapkričio 9 d. dirba nuotoliniu būdu, įstaigoje paskelbtas karantinas. Draudžiamas paslaugų gavėjų lankymas Vaiko globos padalinyje, Krizių centre ir Bendruomeniniuose vaikų globos namuose.  Atvejo vadybos posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu.

Kilus klausimams galima kreiptis į administraciją: el. paštu: vaiku.globa@akmene.lt, mob. 868259900.


Vaiko globos padalinys:

„Žvaigždukų“ šeimyna, mob. 860798893

„Sportomanų“ šeimyna, mob. 860799091

Bendruomeniniai vaikų globos namai: mob. 860799312

Krizių centras: mob. 860798854

Pagalbos šeimai padalinys: kontaktai adresu:

https://www.akmenesvaikai.lt/socialines-paslaugos/

https://www.akmenesvaikai.lt/atvejo-vadyba/

Globos centras: kontaktai adresu https://www.akmenesvaikai.lt/specialistu-kontaktai/

NOMINACIJA „METŲ AKMENIETĖ 2020“ – BUDINČIAI GLOBOTOJAI

Kiekvienais metais Akmenės rajone yra organizuojami „Metų Akmenietės“ rinkimai. Rinkimų tikslas – pagerbti ir paskatinti moteris, kurios tampa sektinu pavyzdžiu viso rajono gyventojams. Išskirtos trys nominacijos – Metų mama, Metų visuomenininkė ir Metų atradimas. Šiais metais „Metų mama“ nominuota moteris, kuri dirba kilnų darbą – laikinai prižiūri vaikus, likusius be savo biologinių tėvų priežiūros. Toma Strėlaitė yra budinti globotoja, moteris šiuo metu laikinai prižiūri tris vaikučius. Kartu su Tomos nominacija džiaugiamės ir mes – Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro specialistai.

Tomai  linkime atkaklumo, stiprybės, sėkmės darbinėje veikloje!

Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro specialistai

Nuotaikos barometras – pasimatuok savo nuotaiką šiandien!

Jei norite, kad gyvenimas jums šypsotųsi, iš pradžių dovanokite jam

savo gerą nuotaiką. (Olandų filosofas Baruch Spinoza)

 

Pagaliau atėjusi pirmoji pavasario diena nuspalvino Akmenės rajono paramos šeimai centro Krizių centre gyvenančių paslaugų gavėjų nuotaiką įvairiomis spalvomis, nes į Centrą tądien „atkeliavo“ Spalvų monstriukas.

Spalvų monstriukas gyvena knygoje ir vieną rytą atsikelia sutrikęs. Jo jausmai visiškai susipynė! Ar jam pavyks atpažinti jausmus ir pasijusti geriau? Gal atsakymas – tai spalvos? Taip, spalvos!!! Bet jam reikia visų MŪSŲ PAGALBOS. Spalvų monstriukas kviečia pažvelgti į spalvas ir jose atpažinti savo nuotaikas: DŽIAUGSMĄ, LIŪDESĮ, PYKTĮ, BAIMĘ IR RAMYBĘ, o atpažinus savo nuotaiką ją patalpinti į DIDELĮ NUOTAIKOS STIKLAINĮ…

Akcija „Nuotaikos barometras – pasimatuok savo nuotaiką šiandien“ Krizių centre vyks visą savaitę. Prisijunk prie mūsų ir pasimatuok savo nuotaiką DABAR.

 

SPALVŲ MONSTRIUKO SPALVOS….

  • DŽIAUGSMAS

  • LIŪDESYS

  • RAMYBĖ

  • PYKTIS

  • BAIMĖ

Peržiūrėti visas

DUONOS DIENA

 Netikėtai pasibeldusi į langus žiema, su savo pūgomis ir sniego kopomis, taip pat netikėtai ėmė ir pasitraukė. Ir nėra žmogaus, kuris viena ausimi negirdi tyliai, nedrąsiai atsėlinančio pavasario. Tad belieka dar kiek palaukti ir paruošti savo širdis atgimimui.

Na, o kad laukimas neprailgtų, vieną dieną mes nusprendėme skirti ypatingą dėmesį duonai. Lietuviai nuo seno saugojo ir garbino duonos kepalėlį. Močiutės nukritusią duonos kriaukšlę pakeldavo, nupūsdavo dulkes, peržegnodavo ir vėl padėdavo ant stalo. Vasario pradžioje bažnyčia ir krikščionys minėjo Agotos – duonos dieną. Tad ir mes pabandėme į duoną pasižiūrėti su meile ir pagarba.

Duonos diena prasidėjo nuo ryto, kai su gyventojais maišėme ir ruošėme ruginę tešlą. Kepinius ruošėme iš natūralaus raugo, todėl tai reikalavo kantrybės ir laiko. Kad nepasirodytų per mažai, minkėme ir gardinome baltos duonos ir bandelių tešlą. Na, o pašovus viską kepti, gurkšnodami arbatą kalbėjome, kokių duonos rūšių būna, kokios populiarios, kokios sveikesnės organizmui ir kokios yra kiekvieno mėgstamos. Bešnekučiuojant mažieji pirmi užuodę gardų bandučių kvapą puolė žiūrėti, ar jau iškepė. Taip savo rankomis darytą duoną raikėme, laužėme, dalinomės ir ragavome su didžiuliu pasimėgavimu ir meile. Juk savo rankose užgimęs kepalėlis daug skanesnis.

Socialinio darbuotojo padėjėjos Daiva ir Ilona

Peržiūrėti visas