Akmenės rajono paramos šeimai centras

„Linksmasis šeimų sambūris“

Šių metų birželio 7 d. Kruopių kultūros namai kartu su Kruopių bendruomene visus pakvietė į į „Linksmąjį šeimų sambūrį“. Renginį pradėjo Kruopių pagrindinės mokyklos tėvelių klubas pravesdamas mankštą. Vaikučiai su savo tėveliais galėjo linksmai žaisti su studijos „Burės“ animatoriais, dalyvauti estafetėse, daryti ir gaudyti muilo burbulus, vaišintis ledais, šokinėti batute. Kruopių bendruomenės valdyba visus vaišino dešrainiais. Renginio pabaigą vainikavo spalvų mūšis.  

Prie šio renginio pasiruošimo darbų prisidėjo ir Kruopių seniūnijos šeimos, kurioms  teikiamos socialinės  paslaugos. Kruopių bendruomenės aktyvas dėkoja visiems padėjusiems netik pasiruošti šventei, bet ir susitvarkyti po jos.

Iniciatyvos tikslas – skatinti šeimas dalyvauti vietos bendruomenės veiklose, tėvelius kuo daugiau laisvo laiko praleisti su vaikais.

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Skiriuvienė

Peržiūrėti visas

Tėvo diena Krizių centre

Tėvo diena yra ypatinga šventė, skirta pamatyti tėvų vaidmenį ir jų įnašą į šeimą bei visuomenę. Šią šventę švenčiame kiekvienais metais, kad padėtume pripažinti ir pagerbti tėvus bei jų įnašą į vaikų auklėjimą.

Lietuvoje Tėvo diena švenčiama pirmąjį birželio sekmadienį – tai pati vasaros pradžia ir gražių gėlių žydėjimo laikas. Tai yra laikas, kai šeimos susirenka ir pagerbia tėvus.

Didžioji dauguma Krizių centro gyventojų yra moterys. Tačiau turime ir tėvelį, kurį vaikai nuoširdžiai pasveikino tėvo dienos proga, įteikė pačių padarytas dovanėles-atvirukus, kuriuos nuoširdžiai spalvino. Kiekvienas vaikutis pasakė ir gražius žodžius tėveliui, kuris rūpinasi jais. Paslaugų gavėjai trumpai buvo supažindinti su šios dienos kilme Lietuvoje. Šią dieną Krizių centro gyventojai praleido naudingai ir įdomiai.

Krizių centro darbuotojos

Peržiūrėti visas

Mokymasis sėti ir sodinti vasarines gėles

Pavasaris visiems sodinantiems ir auginantiems yra pats darbymetis. Kartu su Krizių centro paslaugų gavėjais ruošėme daigyklas, į kurias pasėjome gėlių sėklų. Į gėlių vazonus pasodinome pelargonijų daigus. Centro palanges padengė gėlių daigynas. Krizių centro paslaugų gavėjai stebėjo, prižiūrėjo, domėjosi daigų auginimu. Pasidžiaugėme, kad pavyko užauginti gerus daigus. Atšilus orams, daigelius pasodinome į lauko vazonus.

Ir toliau su Krizių centro paslaugų gavėjais prižiūrime gėles, su nekantrumu laukiame pražystant gražių žiedų.

Individualios priežiūros darbuotoja Judita Danelavičienė

Peržiūrėti visas

MOTINOS DIENA

Motinos diena – šventė, skirta pagerbti mamas, švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį.

Šią dieną vaikai sveikina savo mamas, vaikučiai stengiasi už savo mamytes atlikti visus namų ruošos darbus, pagaminti gardžios kavos puodelį, pavaišinti iškeptu obuolių pyragu.

Vaikai piešė ir spalvino atvirutes, jose užrašė šilčiausius savo jausmus ir palinkėjimus savo mamytėms.

Krizių centro darbuotojai

Peržiūrėti visas

Velykų džiugesys!

Velykos arba šventos Velykos- seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė. Buvo tikima, kad Velykų bobutė ir deda ant palangės ar lovos margučius. Visgi Lietuvoje žinomas paprotys mušti margučius. Paplitęs visoje Lietuvoje buvo ir kiaušinių ridinėjimas.

Mūsų Krizių centro paslaugų gavėjai linksmai ir turiningai praleido Velykas. Pats svarbiausias ritualas tai kiaušinių marginimas, o marginama buvo įvairiais būdais- tai ir dažymas svogūnų lukštais, ir spalvinimas įvairiomis spalvomis, ir lipdukų klijavimas. Paslaugų gavėjų vaikams didelį džiaugsmą suteikė ir šokoladinių kiaušinių ieškojimas po įstaigos teritoriją. Šiuos skanėstus suslapstė Krizių centro darbuotojos. Paslaugų gavėjai pasirūpino ir kitais Šv.Velykų stalo skanėstais- iš vakaro marinavo šašlykus, kuriuos kepė ir skanavo. O saldųjį stalą paįvairino su darbuotojų pagalba keptais keksiukais. Paskanavę skanumynų, gyventojai rideno margučius, o sudužusius suvalgė.

Krizių centro darbuotojai

Peržiūrėti visas

IŠVYKA Į ŽEMAITIJOS REGIONINĮ PARKĄ PLATELIUOSE

Pavasaris – laikas, kai viskas atbunda. Saulė ištirpdo paskutinį sniegą, grįžta paukščiai, sužaliuoja gamta. Akmenės  ir Naujosios Akmenės Bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai (rūpintiniai) kartu su Ventos miesto darželio auklėtiniais vyko į Platelių miestelį. Aplankyta Platelių lankytojų centro ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“ ir Platelių ežeras su supančia aplinka. Akmenės bendruomeniniuose vaikų globos namuose buvo pagaminti inkilai, kuriuos vaikai mielai pakabino į medžius. Žemaitijos regioninio parko darbuotojai supažindino su gamta, jos gyventojais ir augalais. Po inkilų kabinimo akcijos buvo surengtas piknikas prie vandens. Vaikai mėgavosi gaiviaisiais gėrimais, karštais užkandžiais.  Po ekskursijos visi vaikai buvo labai patenkinti ir laimingi.

Ekskursiją organizavo ir viskuo pasirūpino VMG –Lietuvos medienos perdirbimo, baldų gamybos ir kitų veiklų bendrovė.

Socialiniai darbuotojai

Bronislavas, Jovita

Peržiūrėti visas

Skip to content