Akmenės rajono paramos šeimai centras

LINKSMASIS OBUOLIADIENIS

Rugsėjo 27 d. Akmenėje šurmuliavo „Linksmasis obuoliadienis“, kuris į miesto aikštę sukvietė ne tik gausybę akmeniškių, bet ir nemažai miesto svečių. Šventės dalyviai linksminosi, kaip mokėjo: šoko, dainavo, pirko, mainėsi ir savo atsivežtas gėrybes pardavinėjo.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centras visus norinčius šventės svečius apdovanojo: vaišino obuoliais, savo  sukurtomis dovanėlėmis ir skyrė nuostabias rudens puokštes globėjams, dėkodamas už pasidalintą savo namų šilumą. Rudeninės puokštės taip pat keliavo ir į kitus namus  kviesdamos juos atverti vaikams, dar neradusiems savo namų.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro specialistai

Peržiūrėti visas

Susitikimas su bendrosios praktikos gydytoja

Šių metų rugsėjo 24 d. Kruopių seniūnijos šeimoms, kurioms teikiamos Akmenės rajono paramos šeimai centro paslaugos, buvo suorganizuotas susitikimas su bendrosios praktikos gydytoja N. Kriščiūniene.

Susitikimo metu gydytoja kalbėjo apie šaltojo sezono ligas. Pasakojo, kaip atskirti gripo susirgimus nuo peršalimo. Taip pat buvo pasakojama apie skiepų naudą žmogaus sveikatai. Priminta, kokie yra vaikų infekciniai susirgimai ir kaip jie gydomi. Moterys labai domėjosi, kokie simptomai leidžia atskirti peršalimą nuo COVID-19 ligos. 

Paskaitos pabaigoje akcentuota, kad visos apsisaugojimo priemonės: ypač rankų plovimas, dezinfekavimas, patalpų vėdinimas, atstumo laikymasis, padeda apsisaugoti nuo virusų.

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Skiriuvienė

Prevencinė paskaita „Vaiko skatinimo sistema šeimoje – pagalba tėveliams“

Rugsėjo 15 d., Akmenės rajono paramos šeimai centro Naujosios Akmenės pagalbos šeimai padalinyje organizuota prevencinė paskaita „Vaiko tinkamo elgesio ugdymas šeimoje“, skirta 5–15 metų amžiaus vaikus auginantiems tėvams. Paskaitos tikslas – motyvuoti tėvus taikyti pozityvius vaikų auklėjimo metodus.

Neretai tėvai susiduria su vaikų nepaklusnumu, prieštaravimu, pykčio priepuoliais, mušimusi, kandžiojimu, griuvimu ant grindų, nuolatiniu savo elgesio ribų tikrinimu ir panašiai. Ilgainiui toks vaiko elgesys perauga į nuolatinį nepaklusnumą, taisyklių nepaisymą bei kelia tėvams didžiulį galvos skausmą. Dalis tokių vaikų išties turi rimtų problemų (pvz. hiperaktyvumas, dėmesio sutrimai), tačiau dalis jų – tik elgesio sunkumų, kurie gali būti koreguojami.

Lektorė Jolanta Petraitė tėveliams, norintiems geriau sutarti su savo vaikais ir svajojantiems apie sklandesnius santykius šeimoje, papasakojo, kodėl norint pasiekti vaiko elgesio pokyčių, svarbu laikytis tam tikrų principų. Nagrinėjo vaikų elgesio problemas, su kuriomis susiduria tėvai, kodėl vaikams reikalingos ribos, režimas, taisyklės, analizavo vaiko emocinius poreikius, pateikė motyvacines lenteles, kurios galėtų tėvams pagelbėti kaip vienas iš skatinimo ir drausminimo būdų. Paskaitos metu dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją ir išsakė norą dalyvauti ir kitose panašiose renginiuose.

Prastas vaiko poelgis nepadaro vaiko prastesnio. Jis visada vertas besąlyginės tėvų meilės ir stipraus apkabinimo, todėl tikimės, kad ši pakaita padės tėvams geriau suvokti elgesio motyvavimo sistemos taikymo prasmę ir galimybes.

Akmenės rajono paramos šeimai centro

Pagalbos šeimai padalinio

socialinės darbuotojos, dirbančios su šeimomis

Nuoširdus AČIŪ 2020

„Džiaugsmas, kurį suteikiate kitiems, yra žavus tuo, kad, užuot nublankęs kaip ir kiekvienas atspindys, sugrįžta į jus dar labiau spindėdamas“

V. Hugo

Kruopių seniūnijos šeimos, kurioms teikiamos socialinės  paslaugos, nuoširdžiai dėkoja VšĮ “Gelbėkit vaikus” Akmenės vaikų dienos centro “Akmenėliai” direktorei ir darbuotojams už bendradarbiavimą, šiltą dėmesį ir pasidalintą labdarą.

Ačiū, kad esate ir padedate žmonėms.

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro

Pagalbos šeimai padalinio

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeima,

Asta Skiriuvienė