Akmenės rajono paramos šeimai centras

PASIRUOŠIMAS ŽIEMAI

Kaip ir kiekvienais metais, atėjus rudens sezonui, imame ruošti atsargas žiemai. Šiemet užsiėmėme marinavimu ir šaldymu. Marinavome burokėlius ir ruošėme agurkų mišraines.  Tai pat šaldymui ruošėme braškes, burokėlių lapus bei įvairias prieskonines žoleles. Kiekvienais metais globotiniai (rūpintiniai) užsiima pasiruošimo žiemai darbais.  Juk malonu vėliau pačiam gardinti savo ruoštą maistą prieskoninėmis žolelėmis, o marinuotus burokėlius panaudoti sriubai, šaltibarščiams ar kaip mišrainę.

 

Socialinio darbuotojo padėjėjos

Laima S., Vilma S.

Peržiūrėti visas

Projektas „Žavūs, stiprūs, vikrūs – TAI MES“

Akmenės rajono paramos šeimai centras vykdė tęstinį projektą, finansuojamą Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2021 metų lėšomis. Projekto tikslinė grupė – Akmenės rajono globėjų (rūpintojų) šeimose augantys 10–17 metų globojami (rūpinami) vaikai.

Projektinė veikla buvo vykdoma stovyklos principu. Vaikai 5 dienas praleido „Draugų stovykloje“, kur buvo skatinami būti fiziškai aktyvūs, įsitraukė į įvairias sportines veiklas, bendravo tarpusavyje, gerino komandinio bendradarbiavimo įgūdžius bei didesnę savo dienos dalį praleido gryname ore. Globojami (rūpinami) vaikai turėjo galimybę įgyti teigiamas fizinio aktyvumo patirtis jaunystėje, kurios, tikimės, padės sukurti pagrindus sveikam ir produktyviam gyvenimui ateityje.

Akmenės rajone gyvenantys globėjai (rūpintojai), vaikams išvykus į stovyklą, gavo „atokvėpį“ (trumpą poilsį), kurio metu galėjo skirti laiko sau, atstatyti savo vidinius resursus, dėl ko mažėjo pervargimo, perdegimo sindromo galimybė (emocinių, protinių ir fizinių jėgų išsekimas, kylantis dėl ilgalaikės priežiūros).

Taip pat prasidėjus rudeniui globėjų (rūpintojų) šeimose gyvenančių vaikų fizinis aktyvumas buvo didinamas dalyvaujant jėgos treniruotėse sporto salėje. Vaikai turėjo 8 užsiėmimus, kurių metu išbandė įvairią sportinę įrangą ir treniruoklius bei atliekant veiklą gavo individualias trenerio konsultacijas.

Projekto dalyviai ir jų šeimos nuoširdžiai džiaugiasi suteikta galimybe dalyvauti organizuojamose projekto veiklose. Globos centro specialistai dėkoja „Draugų“ stovyklos vadovams  ir sporto klubui „PartinisGym“ už bendradarbiavimą.

Akmenės rajono paramos šeimai cento Globos centro tarnybos atestuotas asmuo

Aurelija Lukė ir socialinių paslaugų įstaigos psichologė Vilma Suodienė

Prevencinė paskaita „Kaip su vaikais pradėti kalbėti lytiškumo tema?“

Spalio 12 d., bendradarbiaujant su Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistais, suorganizuota prevencinė paskaita „Kaip su vaikais pradėti kalbėti lytiškumo tema?“.

Su vaikais kalbėtis lytiškumo tema daugeliui yra nepatogu, gėda, o dalis tėvų net nežino, kaip pradėti šią temą ir kaip giliai galima ją plėtoti pokalbyje su vaiku, todėl labai svarbu, kad vaikai, paaugliai gautų teisingą informaciją apie lytiškumą ir savęs tapatumą.

Lektorė, psichologė Rima Mokusienė supažindino tėvelius su vaikų lytiškumo raidos etapais ir tai, ko jų metu tikėtis, kaip ugdomas vaiko santykis su kūnu ir lytimi, koks yra mamos ir tėčio vaidmuo ugdant vaiko lytiškumo raidą, padorumo mokymą, patarė, kaip pateikti vaikams rūpimą informaciją. Pasak psichologės, vaiko smalsumas yra natūralus, jo nereikia slopinti, tačiau jis turi būti nukreiptas konstruktyvia, o ne destruktyvia kryptimi ir patenkinamas tėvams kalbantis su vaiku, atsakant atvirai į visus jo klausimus.

Lektorė pabrėžė, jog svarbiausią vaidmenį lytiškumo ugdyme vaidina tėvai, kurių tarpusavio santykiai daro stiprų poveikį vaiko moraliniams veiksmams, požiūriui, elgesio normoms bei įpročiams. Akcentavo, jog, svarbu kalbėti su vaiku ir apie tai, kaip užtikrinti lygiavertiškus ir pagarbius santykius, kaip atpažinti seksualinį priekabiavimą, ką reikia žinoti apie apsaugos priemones, nėštumą, lytiškai plintančias infekcijas.

Akmenės rajono paramos šeimai centro

Pagalbos šeimai padalinio

socialinės darbuotojos, dirbančios su šeimomis

Rudens kermošius

Šių metų spalio 9 d. Kruopių bendruomenė dalyvavo Naujojoje Akmenėje vykusiame rudens kermošiaus lauko ekspozicijoje „Aštrus ruduo“. Buvo padarytas eksponatas – ūkininkas su gausybės ragu. Šiai iniciatyvai susivienijo nemažai darbščių ir kūrybingų kruopiškių. Reikėjo daug daržovių ir rudeninių lapų. Prie šių darbų prisidėjo ir Kruopių seniūnijos šeimos, kurioms  teikiamos socialinės  paslaugos. Kas didžiulį moliūgą užaugino, kas svogūnais ir česnakais pasidalino. O kas neturėjo daržovių, bet padėjo rinkti rudeninius lapus. Kruopių bendruomenės aktyvas dėkoja visiems padėjusiems įgyvendinti šią idėją.

Iniciatyvos tikslas – skatinti šeimas dalyvauti vietos bendruomenės veiklose.

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Skiriuvienė

Peržiūrėti visas

Skip to content