Akmenės rajono paramos šeimai centras

Aplankėme Mažeikių gyvūnų globos draugiją

Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro lankytojai ir darbuotojai vyko į Mažeikių gyvūnų globos draugiją, kurioje globojami benamiai gyvūnai – katės ir šunys. Gyvūnų globos draugijos tikslas – rasti namus kiekvienam keturkojui. Atvykusius į prieglaudą mus pasitiko prieglaudos įkūrėja ir vadovė. Šiuo metu prieglaudoje gyvena apie 150 gyvūnų. Ūkiniame pastate įrengta atskira patalpa katėms, o šunys gyvena lauke padarytuose voljeruose. Savanoriai rūpinasi švara ir gyvūnų sveikata, suteikia jiems prieglobstį, apsaugodami nuo mirties, ieško gyvūnams naujų šeimininkų.

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro darbuotojai

Peržiūrėti visas

Tarpinstitucinis susirinkimas Papilėje

Balandžio 8 d. siekiant glaudesnio bendradarbiavimo tarp institucijų Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ vyko tarpinstitucinis susirinkimas, skirtas aptarti komandinio darbo svarbą socialiniame darbe.

   Susirinkime dalyvavo Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos Dovilė Spaičienė ir Kristina Sabaitienė, atvejo vadybininkės Raimonda Indrašienė ir Marina Čiapienė, Vaiko gerovės komisijos nariai, socialinė pedagogė Kristina Pigulevičienė, ikimokyklinio ugdymo  skyriaus „Kregždutė“ pedagogai.

    Atvejo vadybininkės informavo, kas yra atvejo vadyba, kas ją sudaro, kam ir kada ji taikoma.

    Susirinkimo metu buvo aptarti vaikų nepriežiūros atvejai bei privalomo ikimokyklinio ugdymo  socialinę riziką patiriantiems vaikams organizavimo galimybės.

 Dalyvavę specialistai pasidalijo savo patirtimis ir rūpesčiais, diskutavo apie kylančias problemas ir sunkumus, analizavo, kokiais būdais būtų galima pagerinti pagalbos organizavimą ir teikimą šeimoms, patiriančioms sunkumus. 

Socialinės darbuotojos Dovilė Spaičienė, Kristina Sabaitienė

Peržiūrėti visas

Suaugusių vaikų ir tėvų santykiai

Nors tarpusavio santykiai tarp tėvų ir suaugusiais tampančių vaikų gali būti vertinami pozityviai, tačiau šeimos santykiai yra daug sudėtingesni ir turi savų iššūkių.

2022 m. gegužės 6 d. Kruopių seniūnijoje lankėsi mediatorė Laima Klemienė. Ji pasakojo, kaip keičiasi santykiai su tėvais, kuomet vaikai tampa suaugę. Susirinkusios vyresnės moterys diskutavo, su kokiais sunkumais susiduria bendraudamos su savo suaugusiais vaikais. Kokie jų lūkesčiai, nusivylimai. Jaunesnės moterys dalinosi savo patirtimi apie bendravimo ypatumus su savo tėvais.

Prieita prie išvados, kad tėvams reikėtų daugiau klausytis negu patiems kalbėti. Nenorėti išspręsti vaikų problemas (kaip tai darydavo, kol jie buvo maži), nepamokslauti ir nesiūlyti patarimų (kurių suaugusiam vaikui nereikia). Svarbu tėvams bendrauti su suaugusiais vaikais kaip su sau lygiais. Priimti savo vaikų skirtumus, dalintis savo patirtimi, nekritikuoti jų pasirinkimo ir išklausyti neteisiant.

Dėkojame mediatorei Laimai Klemienei už nuoširdų bendravimą ir pasidalytas žinias.

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Skiriuvienė

Peržiūrėti visas

Animacinio filmo „Blogiukai“ peržiūra ir vaišės „McDonald‘s“ užkandinėje

Akmenės rajono paramos šeimai centro Vaikų dienos centro vaikams buvo suorganizuota išvyka į kino teatrą ,,Forum Cinemas“ pramogų ir prekybos centre ,,Akropolis“ Šiauliuose. Kino filmo metu vaikai drąsiai reiškė emocijas, smagu buvo regėti besišypsančius veidus, girdėti skardų juoką, po kino filmo  išklausyti teigiamus atsiliepimus ir leistis  į  diskusijas.

Geros nuotaikos vedami, atminimui pasidarę kelias nuotraukas išskubėjome į „McDonald‘s“ užkandinę. Tenai mus pavaišino mėsainio komplektu su kokakola. Stipriai pasisotinę, numalšinę alkį ir teigiamų emocijų prisisėmę, leidomės į kelionę link namų.

Už skanius pietus norime padėkoti Andriui ir Šiaulių „Akropolio“ „McDonald‘s“ kolektyvui. Ačiū 😊

Vaikų dienos centro darbuotojai

Peržiūrėti visas

Skip to content