Akmenės rajono paramos šeimai centras

Toksiški tėvai

„Kai buvote maži…

ar tėvai sakė jums, kad esate blogas ar nieko vertas?

ar drausmindami jus naudojo fizinę jėgą?…………“

Susan Forward

 

2022 m. birželio 3 ir 17 d. Kruopių seniūnijoje lankėsi mediatorė Laima Klemienė. Ji vedė mokymus apie toksiškus tėvus. Pasakojo apie vaikus, gyvenančius su tėvais, kurie neturi jokios atjautos, geba tik reikalauti, bet ne duoti, yra žiaurūs ir negailestingi. Kalbėta apie tai, kaip vaikai privalo ieškoti būdų, kad išgyventų. Daug sužinojome apie netobulus tėvus ir apie tai, ką vaikystėje jiems teko patirti, apie neįprastą jų elgesį. Bandėme savyje rasti netinkamo elgesio su savo vaikais ir artimaisiais momentų.

Gaila, kad kai kuriems vaikams tenka augti nepalankioje aplinkoje, kurią tokią sukuria ne kas kitas, o toksiški – nerūpestingi, abejingi, aplaidūs, skaudinantys ir kitaip savo vaikų gyvenimą nuodijantys – tėvai.

Dėkojame mediatorei Laimai Klemienei už nuoširdų bendravimą ir pasidalytas žinias.

 

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Skiriuvienė

Peržiūrėti visas

Apsilankymas Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centre

Šių metų  birželio 17 d. Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinės darbuotojos,  paslaugas teikiančios Ventos seniūnijos sunkumų patiriančioms šeimoms, Gitana Griciuvienė, Asta Kiudulienė ir atvejo vadybininkė Aušra Byčienė, apsilankė Žagarėje,  Joniškio rajono Vaiko ir šeimos gerovės centre, kuriam vadovauja direktorė Raimonda Doviltienė.

Prie arbatos puodelio bendraujant su centro direktore ir  kolegėmis Vaidilute Veličkiene, Renalda Giedraitiene, Gražina Šiaučiūniene laikas neprailgo: buvo pasidalyta gerąja patirtimi, pasidžiaugta sėkmės istorijomis, gvildentos problemos, su kuriomis dažniausiai susiduriama socialiniame darbe,  aptartos vaikų, augančių sunkumų patiriančiose šeimose, auklėjimo, vasaros užimtumo, ugdymo įstaigų lankomumo problemos. Diskutavome apie tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kaip efektyviau keistis svarbia informacija, nepažeidžiant asmens duomenų apsaugos įstatymo.

Esame dėkingos Joniškio rajono Vaiko ir šeimos gerovės centro direktorei bei socialinėms darbuotojoms už šiltą priėmimą, už galimybę susipažinti su unikalia Žagarės miesto gamta ir įžymybėmis. Tikimės, kad tai taps gražia bendradarbiavimo tradicija. Lauksime kolegių apsilankymo Akmenės krašte.

 

A. Byčienė,

G. Griciuvienė,

A. Kiudulienė.

„Pasitikim vasarą su šypsena“

Šių metų birželio 6 d. Kruopių bendruomenė kartu su Kruopių kultūros namais įgyvendino Akmenės rajono savivaldybės Jaunimo iniciatyvų ir užimtumo plėtojimo programos projektą „Draugauk, sportuok, pažink“. Buvo suorganizuotas renginys „Pasitikim vasarą su šypsena. Vaikučiai su savo tėveliais galėjo linksmai žaisti su „Pramogos jūsų vaikams“ animatoriais, dalyvauti estafetėse su mokytoju Renatu, daryti ir gaudyti muilo burbulus, žaisti minigolfo aikštelėse, piešti kreidutėmis. Visi renginio dalyviai buvo vaišinami  vietoje kepamais blynais. Renginio pabaigą vainikavo bendruomenės dalinami ledai ir įspūdingo dydžio batutas.

Prie šio renginio pasiruošimo darbų prisidėjo ir Kruopių seniūnijos šeimos, kurioms  teikiamos socialinės  paslaugos. Kruopių bendruomenės aktyvas dėkoja visiems padėjusiems netik pasiruošti šventei, bet ir susitvarkyti po jos. Iniciatyvos tikslas – skatinti šeimas dalyvauti vietos bendruomenės veiklose.

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Skiriuvienė

Peržiūrėti visas

Rūkymui tariame – Ne

Pasaulio sveikatos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako, kurios tikslas saugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji skatinami nerūkyti.

Minint Pasaulinę dieną be tabako-vaikų dienos centre surengta popietė „Rūkymui  tariame – Ne‘‘. Renginio metu žiūrėjome mokomąją medžiagą apie rūkymą, jo padarytą žąlą organizmui, kokiomis ligomis serga ,,rūkaliai‘‘.

Vaikai dalyvavo pačių suvaidintose situacijose, bandė atkalbėti draugą nepradėti rūkyti, pasirašė ant plakato ,, Mes – prieš ‘‘

Vietoj dūmų vaikai pūtė balionus, juokavo, žaidė įvairius žaidimus.

 

                                                                                                                                      Bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Jurkevičienė

Rūkymui tariame – Ne

Skip to content