Akmenės rajono paramos šeimai centras

Užšaldėme vasaros kvapą ir skonį žiemai

Pirmasis bandymas užšaldyti maistą baigėsi nelaimingai:  1626m nuo plaučių uždegimo mirė anglų filosofas Francis Bakonas, kai peršalo bekimšdamas viščiuką sniegu,- jis bandė, ar šaltis gali padėti išlaikyti maistą. Ir tik 1905 m. anapus Atlanto specialia įranga buvo užšaldytas maistas, tai buvo vaisiai su ledais, o užpatentuota greitojo šaldymo technologija 1927 m. Greitai užšaldytas maistas išlieka šviežias ir nepraranda savo savybių, jokio virimo, jokio vargo – viskas paruošta.

Krizių centro moterys  ir jų vaikučiai pasiruošė žiemai  krapų, petražolių, priskynė ir užšaldė uogų. Dirbo visi – ir dideli, ir maži: vieni skynė uogas, kiti jas trynė su cukrumi, dar kiti išiminėjo kauliukus iš vyšnių. Kai lauke bus šalta ir žvarbu, šios šaldytos prieskoninės žolelės ir šaldytos uogos primins vasarą, puikiai pagardins mėsą, suteiks aromato sriuboms, o uogos paskanins kepamus  pyragus.

 

Krizių centro

 socialinio darbuotojo padėjėja Alina Zinkevičienė

Peržiūrėti visas

Skelbiama akcija ,,Švarių rankų savaitė‘‘

Akcija prasidėjo nuo liepos 18 d. Jos tikslas – ugdyti vaikų sveikos gyvensenos ir higienos įgūdžius. Visą savaitę mokėmės taisyklingai plauti rankas.

Ant piešimo lapų piešėme savo rankas, spalvinome  dažniausiai praleidžiamas sritis plaunant rankas, mokėmės taisyklingos rankų plovimo technikos. Aptarėme, kada jas reikia plauti, kokios ligos plinta per nešvarias rankas.

Dalyvavome viktorinoje, atsakinėjome į klausimus, žiūrėjome filmus, atlikome piratų mankštelę.

Renginio pabaigoje visi dalyviai  vaišinosi saldumynais.

 

Bendrosios praktikos slaugytoja

Dalia Jurkevičienė

 

„Jei nugalėsi visus, būsi pirmas, jei nugalėsi save, būsi nenugalimas“

Saulėtą birželio popietę su globotiniais nedrąsiai pravėrėme visiškai netoli mūsų namų įsikūrusio sporto klubo „Troja“ duris. Mus svetingai pasitiko šių namų įkūrėjas ir šeimininkas Arvydas Mišeikis. Aprodė patalpas, treniruoklius, inventorių, papasakojo ne tik apie savo sportinius pasiekimus, bet ir savo, kaip sportininko, gyvenimo būdą, mitybos rėžimą, sveikos gyvensenos propagavimą. Uždavėme daug klausimų apie iškovotus apdovanojimus, sporto klubo veiklą, asmeninį gyvenimą. Smagu buvo išbandyti savo jėgas prie vienų ar kitų treniruoklių. Ir didžiausią džiaugsmą globotiniams suteikė žinia, kad visą vasarą kelis kartus per savaitę jie galės nemokamai lankytis sporto klube, paties Arvydo prižiūrimi treniruotis ir stiprinti savo jaunus kūnus.

Socialinio darbuotojo padėjėja Jūratė Skiparienė

Peržiūrėti visas

VAIKAI YRA VAIKAI

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjo diena. Šiai dienai paminėti visą praėjusią savaitę Lietuvoje vyko įvairūs renginiai, kurių tikslas buvo šviesti visuomenę apie globą, globėjo vaidmenį bendruomenėje bei atsiradusią galimybę kiekvienam išdrįsti pabandyti atverti savo namų duris ir pasidalinti savo namų šiluma su vaikais, kurie šiuo metu vis dar auga institucijoje.
Šią savaitę ypatingas dėmesys buvo skiriamas globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams – nepaprastiems žmonėms, kurių dėka keičiasi vaikų gyvenimas, ateitis, pasaulis.

2022-06-27 minint globėjų savaitę Naujosios Akmenės miesto aikštės stende buvo rodomas reklaminis skelbimas apie globą ir sveikinimas globėjams nuo globos centro specialistų.

2022-06-28 – viešas sveikinimas globėjams laikraštyje „Vienybė“.

2022-06-29 Akmenės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Martinaitis Facebook paskyroje tiesioginės transliacijos metu kalbino Akmenės rajono paramos šeimai centro direktorę Violetą Mikštienę, kuri dėkojo globėjams ir kvietė visus dalyvauti renginiuose, skirtuose Globėjo dienai paminėti. Tiesioginio eterio metu gerąją patirtimi dalinosi budinti globotoja Dainora ir globėja Smaida.  Ačiū už pasidalintas istorijas ir geras emocijas.

2022-06-30 Akmenės miesto aikštėje vyko šventė „Nuoširdus AČIŪ globėjams“. Šventę organizavo Akmenės rajono paramos šeimai centro specialistai. Šventę vedė linksmu Pepės Ilgakojinės personažu persirengusi neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinių programų koordinatorė Daiva Kvaukienė.

2020-07-01 budinti globotoja Dainora pasidalino savo sėkmės istorija vietiniame laikraštyje “Vienybė“.

2022-07-02 globos centro specialistai kartu su globėjais, budinčiais globotojais ir jų globojamais vaikais vyko į festivalį „Vaikai yra vaikai“ Klaipėdoje. Festivalyje dalyvavo apie 4000 globėjų ir jų globotinių, dalis jų – Lietuvoje šiuo metu gyvenantys ukrainiečiai. Taip pat šimtai globos centrų ir savivaldybių atstovų iš visos Lietuvos. Globos centrų paviljonuose vyko įvairiausios edukacijos, rankdarbių kūrimas, savivaldybių pristatymai, pokalbiai apie globą. Į vykusias pramogas įsitraukė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė bei Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Renginių, skirtų Globėjo dienai paminėti, savaitė baigėsi bendroje maldoje. Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios Atsiuntimo parapijos bažnyčioje vikaras Justinas Palubinskas aukojo Šventas Mišias, skirtas globėjams, įtėviams, jų šeimoje augantiems vaikams, globos centro specialistams, prašant Dievo palaimos jų bendroje veikloje.

Dėkojame Akmenės rajono savivaldybės administracijai, laikraščio „Vienybė“ vadovei Romualdai Jonikienei, Akmenės rajono socialinių paslaugų namų neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinių programų koordinatorei Daivai Kvaukienei, Akmenės kultūros namams, Akmenės seniūnijai, kavinei MB Arbatinės – Kepyklėlės savininkei Alai Putrienei už saldžias vaišes, gėlių salonui „Gėlės pas Gražiną“, Akmenės rajono jaunimo centui IVIDU, Akmenės rajono paramos šeimai centro Bendruomeninių globos namų darbuotojoms Laimai ir Danai,  Akmenės rajono paramos šeimai centro Vaikų dienos centro darbuotojai Renatai, Naujosios Akmenės kaimiškosios seniūnijos socialinio darbo organizatorei Airidai Čerpienei ir jos šeimai ir savanorėms Lijanai, Kamilei, Simonai už pagalbą organizuojant renginius, skirtus Globėjo dienai paminėti.

 

Globos centro komanda

Peržiūrėti visas

Skip to content