Akmenės rajono paramos šeimai centras

Sportinė popietė Akmenės vaikų dienos centre

Šių metų rugsėjo 20 dieną VO „Gelbėkit vaikus“ Akmenės vaikų dienos centre vyko sportinė popietė.

Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis, Jolita Pleikienė dalyvavo Vaikų svajonių projekte, kuris pirmą kartą buvo skirtas Vaikų dienos centrų svajonėms pildyti. Bendradarbiauta su Akmenės vaikų dienos centro socialinėmis darbuotojomis, kurios pateikė svajonių sąrašą. Gal dėl to, kad projektas visiškai naujas ir vyksta kitu nei įprasta metų laiku (paprastai vyksta kalėdinių vaikų svajonių projektas), svajonių pildytojų nebuvo daug ir kai kurios svajonės liko neišpildytos.

VO „Gelbėkit vaikus“ socialinė darbuotoja Monika Vyšniauskienė mielai priėmė centro socialinę darbuotoją, dirbančią su šeimomis, Jolitą Pleikienę, kuri atvyko ne viena – bendradarbiauta su Akmenės seniūnijos socialinio darbuotojo padėjėja Loreta Janulevičiūte. Specialistės atnešė ne tik Vaikų dienos centro svajonių, bet ir saldumynų.  

Vaikai kartu su VDC specialistėmis labai norėjo „Twister“ žaidimo, todėl jis išpakuotas ir išmėgintas pats pirmas. Prie žaidimo mielai prisijungė ir seniūnijos specialistė L. Janulevičiūtė, buvo smagu ir linksma. Pasidžiaugta mergaičių, lankančių dienos centrą, lankstumu ir išmone. Daugelis mergaičių šį žaidimą žaidė pirmą kartą.

Laikas pralėkė nepastebimai, netrūko juoko, džiaugsmo šūksnių ir gerų emocijų.

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis, nuoširdžiai padėkojo Vaikų dienos centro specialistei už šiltą, jaukų ir glaudų bendradarbiavimą, nuolatinį kontakto palaikymą ir pagalbą vieni kitiems.

Dar kartą įsitikinta, kad vaikams labai reikia dėmesio, teigiamų emocijų, šilto bendravimo ir supratimo bei palaikymo.

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Jolita Pleikienė

Peržiūrėti visas

Lankėmės Valiaus Ąžuolo ūkyje

Baigiantis vasarai bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai (rūpintiniai) turėjo retą galimybę apsilankyti Seimo nario Valiaus Ąžuolo ūkyje. Ekskursijai oras pasitaikė gal ne pats geriausias, bet ūkio šeimininkas mus pasitiko su šypsena ir puikiai nusiteikęs pabendrauti. Papasakojo mums, kad 1997 metais savo prosenelių žemėje įkūrė ūkį, verčiasi augalininkyste, turi net 1000 ha dirbamos žemės, kur augina miežius, kviečius, rapsus, avižas ir kukurūzus. Mūsų globotiniams (rūpintiniams) sunku buvo suvokti, kokius žemės plotus reikia apdirbti, kiek laiko ir sąnaudų užima laukų tręšimas, derliaus nuėmimas, kaip visur suspėti ir kodėl reikia skubėti laiku nuimti užaugintą derlių. Išgirdome labai daug įdomių faktų, apie kuriuos nebuvome nei skaitę, nei girdėję. Pasirodo, kad kukurūzų derlių susmulkina ir išveža į Saudo Arabiją kupranugariams šerti. Ūkyje turi traktorių, kurio nereikia vairuoti, tik apsukti, nes visas jis yra kompiuterizuotas, nustatoma programa ir jis važiuoja. Matėme svarstykles, kurios pasveria 60 tonų grūdų, ir bokštą, kuriame telpa 1000 tonų grūdų. Globotiniai (rūpintiniai) aikčiojo iš nuostabos, džiūgavo užlipę ant didžiulio traktoriaus, stebėjosi ūkio šeimininko ramiu ir įdomiu pasakojimu apie darbų apimtis, darbuotojus, jų darbo ir poilsio sąlygas. Kas žino, gal šis mūsų apsilankymas Valiaus Ąžuolo ūkyje kuriam nors bus nauju posūkiu renkantis profesiją ar galvojant apie savo ateitį.

Individualios priežiūros darbuotoja Jūratė Skiparienė

Peržiūrėti visas

Už lazdų ir į gamtą!

Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro paslaugų gavėjai apsilankė Akmenės gamtos ir kultūros parke. Šis apsilankymas mums nebuvo įprastas, nes atvykome su tikslu dalyvauti šiaurietiško ėjimo treniruotėje.

Šiaurietišku ėjimu užsiimantiems žmonėms gerėja organizmo bendra funkcinė būklė, aerobinė ištvermė, raumenų būklė. Šis ėjimo būdas efektyvesnis už įprastą ėjimą be lazdų, nes išnaudojamos ir kojos, ir rankos, ir viršutinė kūno dalis.

Šiaurietiškas ėjimas yra fantastiška treniruotė gryname ore. Puikiai atpalaiduoja po sunkių dienos darbų, sumažiną stresą, pageriną laikyseną ir eiseną bei suteikia žvalumo ir pasitikėjimo savimi. Taip pat tinka tiems, kurie niekada nesimankštino ir nemėgsta tradicinio sporto rūšių bei sporto salių. O svarbiausia – jis tinka įvairaus amžiaus žmonėms – tiek vyresniems, tiek jaunesniems. 

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Bendradarbiavimas su Akmenės PGT

Š. m. rugsėjo 18 d. socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis, Jolita Pleikienė sulaukė skambučio iš Akmenės Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnės Lauros Gerdauskienės su pasiūlymu prisijungti prie akcijos „Padėk artimui“. Kartu su socialiniu darbuotoju, dirbančiu su šeimomis, Linu Lileikiu susitikta su Akmenės PGT pareigūnais: Laura Gerdauskiene ir Mariumi Skerstonu, drauge aplankytos 7 šeimos, kurioms teikiamos socialinės paslaugos. PTG pareigūnai įvertino elektros instaliacijos, krosnių ir kt. būklę, konsultavo lankytų šeimų narius jiems rūpimais klausimais, rekomendavo visuose namuose įrengti arba atnaujinti autonominius dūmų detektorius.

Pasidžiaugta bendradarbiavimu ir kai kurių šeimų teigiamais pokyčiais siekiant išvengti nelaimės namuose.

Socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis:

Jolita Pleikienė ir Linas Lileikis

Peržiūrėti visas

Tęsiame burokėlių konservavimą

Tęsiame darbus su burokėliais. Vasara puikiai panaudojome lapus, iš kurių virsime gardžią sriubą. O dabar, užaugus burokėlių derliui, su paslaugų gavėjomis mokėmės juos konservuoti. rovėme Plovėme, virėme, atlikome visus darbus paeiliui. Visi dirbo noriai ir dalinosi įspūdžiais. Lauksime žiemos.

Individualios priežiūros darbuotoja Virginija Janauskienė

Peržiūrėti visas

Susitikimas su psichologe

Socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, Jolita Pleikienė ir Linas Lileikis glaudžiai bendradarbiauja su Akmenės seniūnijos socialinio darbo organizatore Viginta Stoniene ir socialinio darbuotojo padėjėja Loreta Janulevičiūte bei Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos vadove Irena Virkutiene ir bibliotekininke Leonida Skerstoniene. Bendromis pastangomis š. m. rugsėjo 12 d. suorganizuotas susitikimas su psichologe Vilija Šap ir jos komanda. Susitikime dalyvavo moterys, gyvenime patiriančios sunkumus, ieškančios pagalbos, kaip išspręsti savo problemas.

Psichologė V. Šap konsultavo moteris individualiai, o jos komandos narės tuo metu užsiėmė terapija su kitomis susitikimo dalyvėmis. Moterys per piešimą, karpinius ir kitą veiklą atsiskleidė, išsipasakojo, ką jaučia negero ir su kokiais sunkumais susiduria.

Susitikimas tapo savotiška savipagalba. Dalyvavusios moterys teigė, kad joms labai patiko bendravimas su psichologe ir jos komanda, jautėsi gerai, kai kurios rado atsakymus į joms rūpimus klausimus.

Socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis,

Jolita Pleikienė ir Linas Lileikis

Peržiūrėti visas

Skip to content