Akmenės rajono paramos šeimai centras

Šeimos ir Vaiko dienos paminėjimas

2024 m. gegužės 18 d. Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras, kartu su paslaugų gavėjų artimaisiais dalyvavo renginyje „Kartu mums gera“.

Šventės metų visi turėjome galimybę dalyvauti sportiniuose užsiėmimuose, aplankyti įvairias dirbtuvėles, pasivaikščioti po alėją ir apžiūrėti prekyvietes. Renginio metu klausėmės muzikinio koncerto, stebėjome šokių kolektyvų pasirodymus.

Renginio metu turėjome galimybę ant pievelės pasitiesę pledus pasidaryti pikniką. Pikniko metu vaišindamiesi stebėjome aplinką, pramogaujančius vaikus kartu su šeimomis. Ir, žinoma, patys prisidėjome prie renginio jame dalyvaudami. Centro paslaugų gavėjai prie šeimos dienos paminėjimo prisidėjo darydami rankdarbius. Buvo puikiai ir smagiai praleista šeimos diena.

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Vaiko diena

Gegužės 20 d. popietę, siekiant paminėti vaikystės šventę – Vaiko dieną, Akmenės rajono paramos šeimai centro Naujosios Akmenės pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos pakvietė vaikus į Akmenės rajono sporto ir sveikatingumo centrą.

Dauguma vaikų turėjo puikią galimybę ne tik pirmą kartą paplaukioti baseine, mokytis saugiai elgtis vandenyje, aktyviai ir smagiai praleisti laiką, bet ir atsipalaiduoti, pasidžiaugti šiuolaikiška ir malonia baseino atmosfera. Įveikę baimės jausmą ir įtampą, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų žaisdami vandenyje, džiaugdamiesi sūkurine vonia, vandens srovių malonumais, nusileisdami vandens čiuožyklos taku. Džiaugiamės, kad pasiplaukiojimas vaikams patiko, laikas prabėgo nepastebimai, vaikai į namus grįžo pakilios nuotaikos, kupini įspūdžių, pažadėję į baseiną ateiti dar kartą.

Įsitikinome, kad Akmenės rajono sporto ir sveikatingumo centras – tai puiki vieta kokybiškam šeimų laisvalaikiui. Tikimės atkreipti tėvelių dėmesį ir pakviesti juos pramogauti eiti kartu su vaikais.

Dėkojame restorano „Reziume“ kolektyvui už bendradarbiavimą ir pagalbą remiant sunkumus patiriančių šeimų vaikus, už suteiktą galimybę vaikams aktyviai ir sveikai praleisti laiką, Akmenės rajono sporto centro personalui už draugišką ir malonų vaikų priėmimą, sudarytas puikias sąlygas vaikams apsilankyti baseine, padovanotą džiaugsmo kupiną popietę, kuri tikrai taps įsimintina vaikams.

 

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Griciuvienė

Peržiūrėti visas

Apsilankymas gaisrinėje

Gegužės 11d. Naujosios Akmenės bendruomeninių vaikų globos namų rūpintinė apsilankė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Naujosios Akmenės skyriuje. Apsilankymas priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje gali būti įdomus su įkvepiančia patirtimi. Mus maloniai priėmė ugniagesių komanda. Šia proga turėjome galimybę iš arčiau apžiūrėti ugniagesių automobilius. Jų buvo net trys. Nuo senesnių modelių iki naujausių. Mus supažindino su technika ir aprodė  naujausią ugniagesių automobilį. Turėjome galimybę iš arti apžiūrėti, paliesti, išbandyti kai kurią įrangą. Taip pat išgirdome ir kelių sirenų garsą. Ugniagesiai papasakojo apie savo darbo kasdienybę, savo patirtis, o labiausiai įkvėpė tai, kaip žmonės dirba kaip vieninga komanda ruošdamiesi ir reaguodami į skubias situacijas.

Norime padėkoti ugniagesiams už jų misiją – apsaugoti ir gelbėti žmonių gyvybes bei turtą.

O ruošdamiesi išvykai į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą kartu su rūpintine metėme sau iššūkį – žygį. Pasivaikščiodamos įveikėme apie 8 kilometrus. Į vieną pusę nužingsniavome apie 5000 žingsnių. Kupinos įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome namo.

Individualios priežiūros darbuotoja Liudmila Prochorčuk

Peržiūrėti visas

Išvyka į Viekšnių vaistinę

Viekšniuose stovintis vaistinės pastatas – vienas svarbiausių ir seniausių miestelyje. Jis statytas 18 amžiuje ir priklausė rabinui. 19 amžiuje namą nupirko farmacininkas ir patalpas pritaikė vaistinės veiklai.

 Čia būdavo fasuojami, sveriami ir išduodami vaistai. Taip pat buvo galima nusipirkti kosmetikos priemonių ar įvairių smulkmenų. Dar ir dabar dauguma indų yra pilni. Tarsi vaistininkas ką tik juos būtų pripildęs vaistažolių. Iš tiesų, daugelį nustebina tai, kad ši vaistinė veikė iki pat 2010-ųjų.

Itin svarbi koktorija – vaistinės virtuvės patalpa. Čia buvo sterilizuojami įrankiai, indai, gaminami įvairūs medikamentai, užpiltinės.

Labiausiai intriguojanti muziejaus dalis – gyvūninės kilmės medžiagų ekspozicija. Čia matėme vaistininkų naudotas vėžio girneles, bebro sruoglius, kašaloto taukus, gyvačių užpilus, žuvų klijus. Matyti ir aukso bei sidabro lakšteliai, kuriais padengdavo piliules. Taip jos ne tik atrodydavo prabangiai, bet ir pailgindavo vaisto galiojimo laiką. Tačiau visus lankytojus labiausiai domina žmogaus oda. Esą, dalis turistų dėl šio eksponato net specialiai Viekšnius aplanko.

Akmenės r. paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro paslaugų gavėjai buvo sudominti šia išvyka, vaistinės istorija ir buvusia veikla. Labiausiai buvo smalsu apžiūrėti esamus eksponatus ir juos paliesti.

Akmenės r. paramos šeimai centro

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Išvyka į Žemaičių muziejų „Alka“

Žemaičių muziejus „Alka“ – svarbiausias Žemaitijos etnografinio regiono istorijos muziejus Telšiuose. Jis plačiausiai atskleidžia savitą Žemaitijos istorijos raidą, supažindina lankytojus su šio krašto gamta, žmonių buitimi bei turtinga meno kūrinių kolekcija.

Akmenės r. paramos šeimai centro Vaikų dienos centras lankėsi Žemaičių muziejaus „Alka“ edukaciniame užsiėmime „Piešimas ant stiklo“. Edukacijos metu buvo ugdoma vaikų kūrybinė vaizduotė, meninė saviraiška, susipažįstama su muziejuje saugomais Žemaitijos  dvarų paveldo ir miestiečių buities dirbiniais iš stiklo ir krištolo. Vaikai buvo skatinami pažinti ir pamėgti stiklą kaip kūrybos priemonę, sužinodami ir praktiškai bandydami šiuolaikiniais stiklo dekoravimo būdais sukurti meno dirbinius iš stiklo.

Ši patirtis buvo labai įdomi ir naudinga, todėl širdingai dėkojame užsiėmimą vedusiam stiklo menininkui, edukatoriui Vygantui Paulauskui.

 Akmenės r. paramos šeimai centro

 Vaikų dienos centras

Peržiūrėti visas

Skip to content