Akmenės rajono paramos šeimai centras

Antroji Helovino naktis Vaikų dienos centre

Akmenės rajono paramos šeimai centro Vaikų dienos centro vaikai Visų šventųjų dienos išvakarėse šventė antrąją Helovino naktį. Šiai Helovino nakčiai, kaip visada, reikėjo pasiruošti. Savaitę prieš Helovino naktį vaikai puošė Dienos centro patalpas. Pagrindinis puošybos akcentas buvo, kad patalpos atrodytų kuo baisiau ir šiurpiau. Svarbus šventės atributas – išskaptuoti moliūgai su degančiais žibintais viduje. Vaikai kartu su dienos centro darbuotojomis išskaptavo didelius ir mažus moliūgus, kurių veiduose atsispindėjo įvairios nuotaikos.

Pagrindiniai Helovino nakties atributai buvo net ik išskaptuoti moliūgai, dekoracijos, bet ir specialūs patiekalai, tokie kaip: trinta moliūgų sriuba, pagardinta sūrio ir grietinės prieskoniu, dešrainiai, žėlė stiklinaitės padekoruotos heloviniškai. Neatsiejama Helovino dalis yra kostiumai, veido dažymas. Vaikai su darbuotojomis vieni kitiems margino veidus įvairiaspalviais piešiniais, o kiti jau atėjo pasipuošę iš namų. Buvo žaidžiami įvairūs stalo ir komandiniai žaidimai. Naktis buvo skirta įvairiausioms siaubo istorijomis, filmams ir  saldžioms vaišėms iki paryčių.

Vaikai, įvairiausių saldumynų prikimštais pilvais, pasisėmę žaismingų emocijų ir patirčių, sulaukę paryčių, užmigo. Helovino naktis vaikams baigėsi sulaukus ryto ir grįžus namo su plačiomis šypsenomis veiduose ir nuoširdžiomis padėkomis darbuotojoms, su jais praleidusioms šiurpiąją Helovino naktį.

Vaikų dienos centras

Peržiūrėti visas

Rudeninė meno terapija…

Subjurę rudens orai keičia ir mūsų nuotaiką bei gyvenimo įpročius. Tampame rimtesni, mažiau juokiamės, tingisi išeiti iš namų, rečiau susitinkame su draugais, rečiau būname lauke. Vakarais taip ir traukia jaukiai įsitaisyti prieš televizorių ar paimti į rankas knygą, pasidėjus po ranka skanių pyragėlių lėkštę ir arbatos puodelį… 

Todėl Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro paslaugų gavėjai niūrias dienas keičia į  meninius užsiėmimus. Savo jausmus, emocijas, mintis ir savijautą mes dažnai galime išreikšti spalvomis įvairiomis raiškos priemonėmis, pavyzdžiui: rudeninių lapų kompozicija ant lapo, medžio šakų „aprengimas“ įvairiaspalviais lapeliais naudojant akrilo dažus, atviručių kūrimas iš spalvotų juostelių. Ši veikla leidžia labai atsipalaiduoti, parodyti per spalvas, kaip tu tą akimirką jautiesi. O vėliau tą jausmą ir aptarti.

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Susitikimas su Prezidentu

2023 m. lapkričio 28 d. Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro globos koordinatorė kartu su Akmenės rajone gyvenančiais globojamais (rūpinamais) vaikais vyko į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą.

Prezidentūroje Lietuvos Respublikos Prezidentas, Gitanas Nausėda, kartu su pirmąja šalies ponia, Diana Nausėdiene ir vaikučiais įžiebė pagrindinę Prezidentūros eglę.

Eglutė puošta įvairiose savivaldybėse gyvenančių vaikų kurtais žaisliukais, šiais metais – angelais ir jų sparnais.

Globojami (rūpinami) vaikai džiaugėsi turėdami galimybę pamatyti Prezidentą ir jo darbo vietą, daug emocijų suteikė ir Kalėdų senelio apsilankymas su dovanomis.

Vaikučiai kartu su Prezidentu ir pirmąja šalies ponia stebėjo spektaklį, kuris paliko didelius įspūdžius.

Akmenės rajono paramos šeimai centras

Apsilankymas pas kačiukus

Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro paslaugų gavėjai nusprendė aplankyti Akmenės rajono gyvūnų mylėtojų draugiją.

Prieglauda patalpų neturi, gyvūnus globoja laikini globėjai  savanoriai. Viena iš kačiukų globėjų yra Vitalija, kuri mus ir priėmė pasisvečiuoti pas savo kačiukus. Apsilankymo metu Vitalija papasakojo apie beglobių kačiukų priežiūrą, gydymą, maitinimą ir naujų namų paieškas. Kaip teigia kačiukų globėja-savanorė Vitalija, būna labai džiugu, kai beglobiai kačiukai randa savus namus, bet dažnu atveju, po laikinosios priežiūros tenka kačiukus vėl paleisti į laisvę, kur jie turi savo namukus lauke, o geri žmonės juos pamaitina.

Norime nuoširdžiai padėkoti Vitalijai už šiltą priėmimą, supažindinimą su kačiukais ir padovanotą kačiukų namuką.

 P.S. Paramos šeimai centre taip pat auga katytė vardu Razinka, kuria visi rūpinasi ir myli.

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Akmenės seniūnijos vaikų edukacinė išvyka

Šių metų spalio 31 dieną Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinis darbuotojas, dirbantis su šeimomis, Linas Lileikis Akmenės seniūnijos vaikams suorganizavo edukacinę išvyką į Ventos regioninio parko lankytojų centrą. Ten Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vyr. specialistas Aldonis Eselinas papasakojo apie Ventos regioninį parką, kuo jis yra išskirtinis. Vaikai galėjo pažiūrėti, pačiupinėti fosilijas, pasiklausyti paukščių, kurie gyvena Ventos regioniniame parke, balsų, susipažinti su augalija.

Visi į namus grįžome praturtinę savo žinias, kupini įspūdžių, pakilios nuotaikos ir džiugių emocijų.

Dėkojame vyr. specialistui už įdomią edukaciją.       

Socialinis darbuotojas, dirbantis su šeima,

Linas Lileikis

Peržiūrėti visas

Savipagalbos grupės trečiasis susitikimas

Lapkričio 16 dienos popietę Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio Ventos seniūnijoje dirbančių socialinių darbuotojų G. Griciuvienės ir A. Kiudulienės  pakviestos į susitikimą rinkosi nuolatinės savipagalbos užsiėmimų dalyvės. Moterys susitikimo metu nutarė pasikalbėti ir pagvildenti  šių dienų aktualią temą apie vaikų teises ir pareigas. Ne viena nustebo, kad pagal  Vaiko teisių konvenciją vaikų teisės yra labai ,,žemiškos“, tai taisyklių rinkinys suaugusiems, kurias jie turi užtikrinti: tai teisė į sveikatos priežiūrą, teisė gauti informaciją, gauti maisto, būti aprengtam, turėti vardą, gimtąją valstybę ir jos pilietybę, turėti namus, lankyti mokyklą, būti suaugusiųjų globojami, turėti nuomonę. Visa kita – trukdymas ugdymo procesui, reikalavimas gauti  įvairių prabangos daiktų, tinginiavimas ir t.t. yra tik suaugusiųjų ir vaikų susitarimo reikalas ir tėvų gebėjimas susitarti su vaikais, gebėjimas juos motyvuoti atlikti tėvų prašymus ir, reikalui esant, gebėjimas taktiškai pasakyti NE.

Grupės užsiėmimo metu moterys atviravo, kaip sekasi  auklėti vaikus, kokius skatinimo ir drausminimo metodus naudoja. Pasak dalyvių, savipagalbos užsiėmimas joms buvo naudingas, dalyvės sužinojo, kad visos susiduria su panašiomis vaikų auklėjimo problemomis.

Moterys, vienos kitoms palinkėjusios kantrybės ir stiprybės, išsiskirstė.

Socialinės darbuotojos

Gitana Griciuvienė ir Asta Kiudulienė

Skip to content