Akmenės rajono paramos šeimai centras

Jie kovojo už mūsų laisvę

Akmenės rajono paramos šeimai centro Vaiko globos  padalinio ,,Sportomanų“ šeimynos rūpintiniai kartu su darbuotojais sausio  13 – ąją pradėjo susikaupę. Iš pat ryto prisijungėme prie visuotinės pilietinės akcijos ,,Atmintis gyva, nes liudija“, languose uždegėme trispalves atminimo žvakutes. Vakare Akmenės mieste dalyvavome renginyje, skirtame Laisvės gynėjų dienai ,,Būkime kartu“ paminėti.  Iš pradžių Šv. Onos bažnyčioje išklausėme Šv. Mišias už Lietuvos Laisvės gynėjus, po to uždegėme atminimo žvakutes prie Nepriklausomybės paminklo. Paskui visi susirinkome prie Atminimo laužo Akmenės aikštėje.

Tai padėka tiems, kurie kovojo už mūsų Laisvę.

Socialinis darbuotojas Virginijus Pocius,

padėjėja Roma Kasparavičienė

Prisimenant vasarą

Kai už lango niūru ir šalta, visada norisi sugrįžti į vasarą. Šią vasarą  turėjome tiek daug  pramogų, ir viena iš jų – plaukimas baidarėmis. Vaikai šią išvyką prisiminė su šypsena veide, nes kelionės metu patyrėme daug nuotykių. Labai norime padėkoti Ventos regioniniam parkui, kad rugpjūčio 13 dieną buvome pakviesti kartu su kitais vaikais plaukti Ventos upe. Vaikai labai apsidžiaugė, kad plauksime, bet ir buvo pilni nerimo, nes jiems tai buvo pirmas kartas. Bet kai labai nori, juk viskas įmanoma, viską gali išmokti. Kai nuvykome į Papilę, į išplaukimo vietą, vaikams nerimas išvis dingo, nes ten sutiko savo seniai matytus draugus. Plaukimas buvo pilnas įspūdžių. Kai pasiekėme kelionės tikslą, visi buvome kiaurai šlapi ir sušalę, bet mums tai ne baisu, svarbiausia  linksmai  ir gerai praleistas laikas. Po skanių ir sočių pietų mūsų laukė kelionė namo.

 

Socialinio darbuotojo padėjėja Renata Ž.

Peržiūrėti visas

,,Ką žinome apie žalingus įpročius‘‘

2020-01-03 d. 11 val. Akmenės rajono paramos šeimai centre vyko renginys – viktorina tema:

,,Ką žinome apie žalingus įpročius‘‘. Renginyje dalyvavo ,,Bendruomeninių vaikų namų‘‘, ,,Sportomanų‘‘, ,,Žvaigždukų‘‘ komandos. Renginio dalyviai stebėjo vaizdo medžiagą apie narkotikų, alkoholio, tabako, daromą žalą sveikatai, kad tai jauni žmonės dažnai pradeda vartoti dėl įvairių socialinių ar asmeninių priežasčių. Viena jų – socialinis spaudimas. Dažnai paskatina draugai, bendraamžių įkalbinėjimai. Taigi, kaip dar būdamas paaugliu gali atsisakyti atkakliai siūlomo alkoholio, tabako, narkotikų. Štai keletas patarimų. ,,Aš tikrai savęs nežudysiu‘‘, ,,aš gyvenime turiu tikslų‘‘, ,,ačiū, nenoriu, aš mačiau, kaip  atrodo žmonės, rūkantys žolę‘‘. ,,Vaizdas tikrai klaikus‘‘, paprasčiausiai pasitraukti į šalį, mandagiai bet tvirtai pasakyti ,,ačiū, ne‘‘.

Renginys baigėsi viktorina, komandos atsakinėjo į paruoštus klausimus, pristatė savo nupieštus plakatus prieš alkoholį, tabaką, narkotikus.

Bendrosios praktikos slaugytoja

Dalia Jurkevičienė

„Žvaigždukų“ ir „Sportmanų“ šeimynos globotinių (rūpintinių) užimtumo vakarai „Mokykis, daryk ir pramogauk“

Štai ir baigiasi dar vieni metai. Ar buvo jie kuo nors kitokie nei kiti? Gal ir ne, bet vis dėlto jie nepraėjo tuščiai. Kaip ir kiekvienais metais mes daug dirbome, kūrėme ir puošėmės. Šiek tiek prisiminkime, ką nuveikėme. Pradėkime nuo, kad bandėme suvaldyti vilną, o kai pavyko, kūrėme iš jos darbelius. Iš anksto pradėjome ruoštis rugsėjo pirmosios šventei ir sulaukę jos pasipuošėme aplinką ir namučius. Pageltus lapams, susirinkome gamtos gėrybes ir vėl pasinėrėme į kūrybą. Patys prisiauginome moliūgų, prieš Helovino šventę juos papuošėme šypsenomis. Šiais metais išpjaustėme rekordinį skaičių šių gražuolių – net 20 moliūgų. Ir pagaliau ateina gražiausios metų šventės. O tada savo vaizduotę kūrybai išlaisvinome visu pajėgumu. Dalyvavome Naujojoje Akmenėje vykusioje eglučių puošimo šventėje. Pasipuošėme savo namų aplinką ir, žinoma, savo šeimynas. O kaip be kalėdinių sausainių kepimo ir jų dekoravimo… Kepėme visi išsijuosę. Buvo saldus vakaras.

Na, o apibendrinant visus metus galima pasakyti, kad jie buvo pilni puikių naujų potyrių, įspūdžių ir draugysčių. Liūdnos dienos keitė linksmas, tamsius vakarus keitėme į azarto kupinus vakarus su žaidimais. O likus vos kelioms šių metų dienoms galime tik pasakyti, kad jie buvo ne ką mažiau ypatingi, nei bus naujieji.

Būkime atviri kitiems ir, svarbiausia, sau. Šventes pasitikime šviesiomis mintimis ir atvira širdimi.

 

Socialinė darbuotoja Jovita

Socialinio darbuotojo padėjėjos: Daiva ir Renata

Peržiūrėti visas