Akmenės rajono paramos šeimai centras

Akmenės rajono paramos šeimai centro Krizių centras paminėjo 5 metų paslaugų teikimo sukaktį

Šių metų kovo mėnesio pradžioje Akmenės rajono paramos šeimai centro Krizių centras paminėjo jau penktąją savo veiklos sukaktį. Tai ne tik gražus skaičius, bet ir svarbus veiklos etapas, liudijantis apie kryptingą darbą, atsidavimą ir reikšmingą pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

Šią ypatingą dieną paminėjome jaukiai ir šiltai – kartu su Krizių centro gyventojais ir darbuotojais. Sukakties minėjimo metu netrūko nuoširdaus bendravimo, šypsenų bei prisiminimų apie nueitą kelią. Tai buvo proga ne tik pasidžiaugti pasiekimais, bet ir sustoti, pažvelgti atgal bei prisiminti, kiek daug visko įvyko per šiuos penkerius metus.

Per šį laiką Krizių centras tapo saugia ir palaikančia vieta ne vienai šeimai bei asmeniui, susidūrusiam su gyvenimo sunkumais. Čia žmonės ne tik gauna reikalingą pagalbą, bet ir atranda galimybę iš naujo kurti savo gyvenimą. Krizių centro komanda kasdien deda daug pastangų, kad kiekvienas čia atėjęs žmogus jaustųsi išgirstas, palaikytas ir svarbus. Per šį laikotarpį Krizių centras suteikė paslaugas 193 asmenims, iš kurių net 125 buvo vaikai. Tai rodo didelį poreikį pagalbai šeimoms, susiduriančioms su sunkumais. Krizių centro specialistai teikė emocinę, psichologinę, socialinę ir kitą reikalingą pagalbą, siekdami užtikrinti saugią aplinką ir padėti atkurti šeimų savarankiškumą bei gerovę.

Sukakties proga dalijomės tortu, gėlėmis bei nuoširdžiais žodžiais vieni kitiems. Buvo juntama tikra bendrystės dvasia – tokia, kuri padeda išgyventi net ir sunkiausius laikotarpius.

Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie Krizių centro veiklos per šiuos metus, kurie kiekvieną dieną įkvepia mus tęsti tai, ką darome.

Linkime, kad ateinantys metai būtų kupini stiprybės, prasmingų darbų ir šviesių pokyčių kiekvieno gyvenime.

Krizių centro Socialinė darbuotoja Viktorija Škultinienė

Susitikimas su Metodinio centro konsultante

2025 m. kovo 25 d. Šiaurės Lietuvos kolegijoje vyko produktyvus susitikimas su Metodinio centro konsultante. Diskusijoje dalyvavo BŠN specialistai ir paslaugų teikėjai iš Akmenės, Joniškio, Mažeikių, Šiaulių ir Telšių rajonų. Aptarėme  aktualius projekto „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“ įgyvendinimo aspektus bei svarbius Metodinio centro klausimus, dalijomės gerąja patirtimi bei iššūkiais organizuojant ir koordinuojant kompleksines paslaugas.

Ačiū visoms dalyvėms už bendradarbiavimą, įžvalgas ir kartu sukurtą jaukią atmosferą 🌷🙂

BŠN koordinatorė Rūta Stančikienė

Žemės diena: gėlės – mūsų planetos grožiui ir gerovei

Kiekvienais metais kovo 20–21 dienomis minima Žemės diena – tai priminimas mums visiems, kaip svarbu rūpintis gamta, tausoti išteklius ir puoselėti aplinką. Šiemet mūsų paslaugų gavėjai šią ypatingą dieną paminėjo pasirinkdami temą „Gėlės“. Šis pasirinkimas simbolizuoja ne tik gamtos grožį, bet ir mūsų atsakomybę už švarią ir žalią aplinką. Žemės dienai ruoštis pradėjome iš anksto: paslaugų gavėjai su dideliu džiaugsmu sodino gėles, jas prižiūrėjo ir stebėjo, kaip jos auga.         

Vėliau šiomis gėlėmis bus papuošta aplinka – tai mūsų mažas, bet svarbus indėlis į gražesnę ir žalesnę Žemę. Tačiau Žemės diena – ne tik grožio šventė, bet ir proga susimąstyti apie gamtos saugojimą.   Šios dienos metu buvo kalbama apie tai, kaip svarbu rūpintis mūsų planeta, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas, mažinti taršą ir gyventi darniai su gamta. Kad šios idėjos dar labiau įsilietų į kasdienybę, paslaugų gavėjai savo rankomis kūrė darbelius Žemės dienos tema, dekoravo patalpas ir taip prisidėjo prie šventinės nuotaikos kūrimo. Kiekvienas darbelis buvo tarsi mažas priminimas apie mūsų atsakomybę už aplinką ir gamtą.

Žemės diena – tai proga ne tik pasidžiaugti gražėjančia aplinka, bet ir įsipareigoti rūpintis ja kasdien. Tegul pasodintos gėlės primena mums, kad mūsų Žemė – vieninteliai namai, kuriuos turime puoselėti ir saugoti. Tegul ši diena įkvepia mus visus dar labiau rūpintis aplinka, gamta ir vieni kitais. Kiekvienas pasodintas augalas, surūšiuota šiukšlė ar atsakingai priimtas sprendimas gali prisidėti prie švaresnio ir gražesnio pasaulio kūrimo. Su Žemės diena!

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

NENURAŠYK, O PALAIKYK

Kovo 21-ąją, pasaulinę Dauno sindromo dieną, mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Piešėme ir spalvinome kojines. Kojinės, kaip simbolis, tapo puikiu būdu išreikšti toleranciją ir palaikymą žmonėms su Dauno sindromu. Kiekviena spalvota kojinė tapo šilumos ir tolerancijos ženklu, o kūrybinis procesas padėjo visoms pasinerti į teigiamą ir šiltą nuotaiką.
Po kūrybos sekė edukacinė dalis, kurioje susipažinome su Dauno sindromu: kokie yra jo požymiai, kaip jis pasireiškia ir kaip svarbu suteikti tokiems žmonėms palaikymą ir galimybes būti visuomenės dalimi. Aptarėme ir tolerancijos, palaikymo bei bendrystės svarbą. Ši diena tapo puikia proga kalbėti apie draugystę, supratimą ir pagarbą vieni kitiems nepaisant skirtumų.
Pasidalijome mintimis ir jausmais apie tai, kaip svarbu būti atviriems ir palaikantiems visus žmones, nesvarbu, kokie jie bebūtų. Bendrystė ir draugystė – tai vertybės, kurios mus jungia ir skatina būti geresnius.

Krizių centro socialinė darbuotoja Viktorija Škultinienė

Peržiūrėti visas

ŽEMĖS DIENA

Kovo 20-ąją Žemės dienos proga mūsų krizių centro gyventojos turėjo nuostabią galimybę pasinerti į atsakingo rūšiavimo ir įdomiosios ekologijos pasaulį. Dieną pradėjome klausydamosi įkvepiančių paskaitų, kurios suteikė žinių apie tai, kaip svarbu rūšiuoti atliekas ir kaip kiekvienas mūsų gali prisidėti prie aplinkos apsaugos. Paskaitų metu sužinojome apie įvairias rūšiavimo sistemas.

Po paskaitų atėjo laikas kūrybai. Mūsų gyventojos spalvino įvairius ekologinius motyvus, piešė gamtos vaizdus. Tai buvo ne tik smagus ir kūrybiškas užsiėmimas, bet ir puikus būdas sustiprinti mūsų ryšį su gamta.

Gražinome ir įstaigos aplinką, kuriai skyrėme ypatingą dėmesį – sutvarkėme ir papuošėme savo aplinką, kad ji atspindėtų mūsų norą gyventi atsakingai ir saugoti aplinką. Ši savaitė buvo skirta ne tik mokymuisi, bet ir skatinti bendrumą, kūrybą bei pasitenkinimą, kad prisidedame prie geresnės ateities.

Krizių centro darbuotojos

Peržiūrėti visas

Mūsų veikla namuose, mokykloje ir bendruomenėje…

Užgavėnės – viena linksmiausių lietuviškų švenčių, įsimintina blynų kepimu ir žiemos varymu iš kiemo. Vienas svarbiausių šios šventės akcentų yra kaukės, kurios suteikia galimybę sukurti ypatingą šventės atmosferą. Naujosios Akmenės šeiminių namų globotiniai (rūpintiniai) labai noriai įsitraukė į kūrybišką darbą: kirpo, klijavo, dažė. Užgavėnių kaukių gamyba su vaikais –puiki proga ugdyti bendruomeniškumą, skatinti vaizduotę bei supažindinti su lietuviškomis tradicijomis. Pabaigę vieną darbą, puolėme prie kito – kartu su globotiniais (rūpintiniais) prisijungėme prie projekto „Mes rūšiuojam“ – Gamintojų ir importuotojų asociacijos ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ inicijuoto ir kartu su partneriais įgyvendinamo nacionalinio aplinkosaugos projekto. Visi kartu kūrėme plakatą: kirpome, dėliojome ir klijavome ir padarę nuotrauką patalpinome socialiniame tinkle „Facebook“ paskyroje „Mes rūšiuojam“. Norime laimėti, tad tikimės sulauki daug patiktukų.

Kasmet pavasario pradžioje mokyklose šurmuliuoja Kaziuko mugė. Tai ne tik tradicinių amatų, muzikos ir skanėstų šventė, bet ir puiki proga bendruomenei susiburti bei parodyti savo talentus. Naujosios Akmenės šeiminių namų globotiniai (rūpintiniai) aktyviai dalyvavo Akmenės r. Dabikinės V. Zubovo mokyklos mugėje, prisidėdami prie gardžiausių kepinių gamybos ir saldumynų kūrimo. Keksiukų kepimas ir ledinukų gamyba – puikios veiklos, kurios ne tik lavina kulinarinius įgūdžius, bet ir suteikia džiaugsmo tiek dalyviams, tiek mugės lankytojams. O mūsų vaikai į kepimą įdėjo daug meilės ir pastangų.

Mes puoselėjame savo senelių lietuviškas tradicijas ir ugdome patriotiškumą dalyvaudami bendruomenės organizuotuose reginiuose, skirtuose Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, minėti. Visi kartu ėjome į žygį „Laisvės žingsniais“ aplink Naująją Akmenę. Nors ir neįveikėme visų 5 kilometrų, bet svarbiausia buvo gera nuotaika ir bendrystė.

Norisi tikėti, kad vaikai supras, kad „<…> skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas“ (S. Machotinas). Skaitymas yra labai svarbus kiekvieno mažo vaiko ar suaugusiojo gyvenime, nes knyga yra būdas bendrauti, sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę. Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena, skirta prisiminti ir pagerbti žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Šeiminių namų vaikai šią šventę paminėjo dalyvaudami viktorinoje „Ką aš žinau apie knygą“. Vaikams reikėjo atsakyti į daugelį klausimų: kaip  vadinasi pirmoji lietuviška knyga ir kas ją parašė, koks yra garsiausias pasaulio pasakininkas ir  Lietuvos rašytojas, kuris rašo knygas vaikams ir jo senelis gyveno Naujojoje Akmenėje? Kaip ir dera, viktorinoje laimėjo draugystė ir visi buvo apdovanoti saldžiais siurprizais. Savo perskaitytomis knygelėmis pasidalinome, nunešėme į Naujosios Akmenės parke „Vaikų pasaulis“ esantį knygų namelį, aplankėme Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje esančią rankdarbių parodą „Fantazija“.

Socialinė darbuotoja Jovita, individualios priežiūros darbuotojos Danguolė, Kristina ir Liudmila

Peržiūrėti visas

Skip to content