Akmenės rajono paramos šeimai centras

NAUJOS PSICHOAKTYVIOS MEDŽIAGOS

Liepos 25 d. Akmenės rajono paramos šeimai centre vyko prevencinis renginys, skirtas rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo prevencijai.

Renginyje dalyvavo Akmenės rajono paramos šeimai centro Bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai (rūpintiniai), Krizių centro paslaugų gavėjai, Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro lankytojai.

Akmenės rajono paramos šeimai centre lankėsi jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Justina ir bendruomenės pareigūnė Aušrinė.

Susitikimo metu koordinatorė supažindino su tarptautine ligų klasifikacija, kurios legalios ir nelegalios psichoaktyviosios medžiagos yra sukeliančios fizinę ar psichologinę priklausomybę, apžvelgta naujų psichoaktyviųjų medžiagų sudėtis, papasakota apie moksliniais tyrimais pagrįstą žalą jauno žmogaus organizmui vartojant psichoaktyviąsias medžiagas. Atlikta praktinė užduotis, kurios metu klausytojai buvo suskirstyti komandomis – komandos turėjo išgryninti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo nepageidaujamą poveikį ir ilgalaikio vartojimo pasekmes, viską užrašyti ant popieriaus lankstinukų ir iš jų pastatyti kuo aukštesnį bokštą.

Bendruomenės pareigūnė Aušrinė apžvelgė jauno žmogaus teises bei pareigas, teisinę atsakomybę.

Renginio dalyviai aktyviai dalyvavo praktinėje užduotyje, išgirdo daug dažnai nutylimų faktų apie organizmui daromą žalą ir vėliau išliekančias pasekmes.

Socialinės darbuotojos Jūratė Lakačiauskienė, Viktorija Škultinienė.

Bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Jurkevičienė

Peržiūrėti visas

Skip to content