Akmenės rajono paramos šeimai centras

SIUVIMO PAMOKĖLĖS (TĘSINYS)

Bendruomeniniuose vaikų globos namuose mergaitės per pirmas dvi siuvimo pamokėles išmoko daryti brėžinius, kirpti medžiagą, siūti siuvimo mašina.

Trečioji pamokėlė: prisiminėme, kaip siūti tiesią ir zigzago siūles. Pasitreniravusios kiekviena mergaitė ėmė savo sukirptą pirkinių maišelį ir sėdo siūti. Pirmiausia zigzagu apsiuvome maišelių šonus, o tada sudėjome abi maišelių puses ir susiuvome, atlenkusios viršuje juostelę, prisiuvome maišelių rankenas. Sunkiausia buvo prisiūti priekyje kišenę, kelis kartus teko ardyti, bet prismaigsčius kišenę adatom su pagalba pavyko prisiūti. Darbams einant į pabaigą, sugedo siuvimo mašina, tad darbus teko užbaigti rankomis. Po to kiekviena savo maišelį išlygino. Kaip mums pavyko, pamatysite nuotraukose.

Ketvirtoji pamokėlė buvo skirta jauniausiems mūsų namuose gyvenantiems globotiniams, mokėmės įsiūti sagą. Pirmiausia vaikai išmoko įverti siūlą į adatą, po to –  siūlo gale užmegzti mazgelį, kad siuvant siūlas nepabėgtų. Sunku buvo du kartus apsukti siūlą aplink savo pirštą, prispausti siūlą nykščiu ir užrutulioti jį iki pat smiliaus viršaus, kad išeitų mazgelis. Kai išmokome pasiruošti adatą su siūlu darbui, vaikai išsirinko po medžiagos skiautelę ir sagą. Nebuvo lengva su ta saga tvarkytis, o ir į sagos skylutę pataikyti ne visada pavykdavo. Vaikai buvo užsispyrę ir kantriai mokėsi. Visi džiaugėmės mažųjų siuvimo rezultatais.

Individualios priežiūros darbuotoja Danutė

Peržiūrėti visas

Skip to content