Akmenės rajono paramos šeimai centras

Apsilankymas Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame vaistažolių ūkyje

Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro paslaugų gavėjai apsilankė žolininkės Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame vaistažolių ūkyje. Atvykus į žolininkės ūkį ir namus Mažeikių rajone, Gyvolių kaime, kvepia medžiu ir vaistažolėmis.

Atvykusius į svečius pas žolininkę  Jadvygą mus pasitiko šio ūkio šeimininkutė. Moteris mus pasitiko maloniai ir nuvedė į patalpas, kuriose mūsų laukė edukacinis užsiėmimas ir paskaita. Šeimininkutė trumpai papasakojo mums apie ūkį, dirbančius žmones bei apie save ir savo veiklą šiame ūkyje.

Vėliau prie mūsų prisijungė ir pati žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Moteris, prieš pradėdama pasakoti apie save ir savo veiklą, visus pakvietė įsipilti šiltos vaistažolių arbatos. Besivaišindami arbata ir natūraliomis džiovintomis daržovėmis klausėmės apie ūkio įsikūrimą, auginamas vaistažoles, jų paruošimo technologijas. Žolininkė prasitarė, kad pas ją atvyksta labai daug ir įvairių žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

2000 m. J. Balvočiūtė savo žemėje, Gyvoliuose, įkūrė ekologinį ūkį. Žolininkė kuria receptus, į kurių sudėtį įeina tik vietiniai, Lietuvoje augantys, augalai. Pagal šiuos receptus gaminama per 60 rūšių vaistažolių arbatų, kuriomis prekiauja šiame ūkyje ir kai kuriose Lietuvos vaistinėse bei parduotuvėse.

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Skip to content