Akmenės rajono paramos šeimai centras

Drugelių namai: čia gyvena pasakiško grožio sutvėrimai

Akmenės rajono paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro paslaugų gavėjai apsilankė Akmenės krašto muziejuje. Apsilankymo metu turėjome galimybę susipažinti su Akmenės krašto muziejuje saugoma ir eksponuojama vieno žinomiausių Lietuvoje dieninių drugių kolekcionieriaus Boriso Izenbeko (1910-2006)  kolekcija. Lietuvos zoologas, biomedicinos mokslų daktaras Povilas Ivinskis teigė, kad saugoma kolekcija yra didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje.

Izenbeko kolekcijoje yra apie 5 000 dieninių drugių iš viso pasaulio (ekspozicijoje šiuo metu – arti 2 000). Keliolika kolekcijoje esančių eksponatų rūšių yra ant išnykimo ribos ir dabar pasaulyje griežtai saugomi.

Akmenės krašto muziejuje taip pat galima pasigrožėti oranžerijoje gyvenančiais gyvais drugeliais. Drugelių namai Akmenės krašto muziejuje – tai savotiškos džiunglės, gyvų drugelių oranžerija, kurioje galima pasigrožėti skraidančiais gražuoliais iš įvairių egzotiškų šalių. Kai jų skraido daug, galima net pamaitinti apelsinu ar bananu iš rankos.

Akmenės krašto muziejuje taip pat galima ir aplankyti įvairias ekspozicijas: fosilijų ekspoziciją, tautodailės ekspoziciją, pašto ženklų ekspoziciją, Papilės kapinyno radiniai.

Šis apsilankymas Akmenės krašto muziejuje paslaugų gavėjams paliko didelį įspūdį ir susidomėjimą muziejaus veikla ir teikiamomis paslaugomis.

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Skip to content