Akmenės rajono paramos šeimai centras

Išvyka į Viekšnių vaistinę

Viekšniuose stovintis vaistinės pastatas – vienas svarbiausių ir seniausių miestelyje. Jis statytas 18 amžiuje ir priklausė rabinui. 19 amžiuje namą nupirko farmacininkas ir patalpas pritaikė vaistinės veiklai.

 Čia būdavo fasuojami, sveriami ir išduodami vaistai. Taip pat buvo galima nusipirkti kosmetikos priemonių ar įvairių smulkmenų. Dar ir dabar dauguma indų yra pilni. Tarsi vaistininkas ką tik juos būtų pripildęs vaistažolių. Iš tiesų, daugelį nustebina tai, kad ši vaistinė veikė iki pat 2010-ųjų.

Itin svarbi koktorija – vaistinės virtuvės patalpa. Čia buvo sterilizuojami įrankiai, indai, gaminami įvairūs medikamentai, užpiltinės.

Labiausiai intriguojanti muziejaus dalis – gyvūninės kilmės medžiagų ekspozicija. Čia matėme vaistininkų naudotas vėžio girneles, bebro sruoglius, kašaloto taukus, gyvačių užpilus, žuvų klijus. Matyti ir aukso bei sidabro lakšteliai, kuriais padengdavo piliules. Taip jos ne tik atrodydavo prabangiai, bet ir pailgindavo vaisto galiojimo laiką. Tačiau visus lankytojus labiausiai domina žmogaus oda. Esą, dalis turistų dėl šio eksponato net specialiai Viekšnius aplanko.

Akmenės r. paramos šeimai centro Dienos socialinės globos neįgaliesiems centro paslaugų gavėjai buvo sudominti šia išvyka, vaistinės istorija ir buvusia veikla. Labiausiai buvo smalsu apžiūrėti esamus eksponatus ir juos paliesti.

Akmenės r. paramos šeimai centro

Dienos socialinės globos neįgaliesiems centras

Peržiūrėti visas

Skip to content