Akmenės rajono paramos šeimai centras

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

Liepos 6-ąją minima Lietuvos valstybės įkūrėjo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė – Valstybės diena. Žmonės ją dažniausiai vadina tiesiog Mindauginėmis. 1253 m. liepos 6 dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas.

Su Mindauginėmis susijusi labai graži ir unikali tradicija lygiai 21 valandą viso pasaulio lietuviams, nesvarbu, kur jie būtų, giedoti „Tautišką giesmę“. Ši unikali idėja gimė 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Jachtos „Ambersail“ buriuotojai, plaukę į „Tūkstantmečio odisėją“ aplink pasaulį, pakvietė liepos 6 d. lygiai 21 val. visus lietuvius sugiedoti himną. Galime sakyti, kad ši iniciatyva jau tapo šių dienų tradicija, lietuvių tapatybės simboliu visame pasaulyje.

Krizių centro paslaugų gavėjai stengiasi kuo labiau įsitraukti į bendruomenę, todėl pasiruošėme ir šiai didingai dienai. Vaikams pasakojome apie Mindaugo karūnavimo dieną, pasakojome, kokia giesmė giedama. Tėveliai gamino spalvotas karūnas, kartu su vaikais spalvino piešinius. Ir 21 valandą visi visi, dideli ir maži, susirinkome giedoti Tautišką giesmę.

Krizių centro darbuotojai

Peržiūrėti visas

Skip to content