Akmenės rajono paramos šeimai centras

Apsilankėme Katinų ir Egzotinių gyvūnų muziejuose

Liepos 23 dieną lankėmės Katinų muziejuje – vieninteliame Lietuvoje ir Baltijos šalyse muziejuje kačių tematika. Muziejus įkurtas 1990 m. gegužės 17 d. Šiauliuose, jį įkūrė Vanda Kavaliauskienė, kuri eksponatus šiam muziejui rinko daugelį metų.

Muziejuje su džiaugsmu mus pasitiko visų mylimos katės ir „muziejaus direktoriumi“ vadinamas išdykėlis katinas Perlas. Trijose didžiulėse muziejaus salėse – katinai, katinai, katinai…Sužinojome, kad visi jie atkeliavę ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir iš daugelio pasaulio šalių: Anglijos, Australijos, Amerikos, Prancūzijos, Šveicarijos ir kitų. Mus nustebino katinėliai spalvotuose vitražuose, laiptų turėklų ornamentuose, ant šviestuvų, kėdžių, esančių muziejaus patalpose, net ant lubų. Ten net laiką rodo laikrodis katinas. Pamatėme daug katinėlių, sukurtų iš porceliano, gintaro, molio, krištolo, metalo, medžio, kriauklyčių. Sužavėjo fantastiška puodukų su katinais kolekcija. Nepraėjome pro šalį nepaglostę iš akmens iškalto skulptoriaus Kazio Bimbos katino, kuris turi stebuklingų galių – pildo norus. Mūsų akį patraukė garsių dailininkų paveikslai, ekslibristų darbai, sukaupti vaikų piešiniai ir  eilėraščiai apie katinus.

Atsisveikinę su katinais pasukome į egzotinių gyvūnų muziejų, kur iš karto mūsų dėmesį prikaustė kalbančios papūgos. Susidomėję apžiūrinėjome įkurtą gyvąjį kampelį, kuriame gyvena įvairūs egzotiniaigyvūnai ir dekoratyviniai paukščiai: pitonas, Lietuvos žaltys, driežai, krokodilas, vėžlys, įvairios papūgėlės, ropliai, vabalai, graužikai. Stebėjomės ir džiaugėmės, kokios komfortiškos sąlygos jiems čia sudarytos.

Nuvykite ir Jūs į katinų mylėtojų miestą ir aplankykite unikalų muziejų, kuris mums paliko daug gerų emocijų.

Socialinio darbuotojo padėjėja Laima Stankuvienė

Peržiūrėti visas