Akmenės rajono paramos šeimai centras

Apsilankymas AGAPAO reabilitacijos centre

AGAPAO reabilitacijos centras įsikūręs Romučių kaime netoli Kuršėnų. Pagrindinis šio centro bendruomenės tikslas – padėti žmonėms, priklausomiems nuo narkotikų, alkoholio ir psichoaktyvių medžiagų, siekti jų mąstymo, elgsenos ir gyvenimo būdo pasikeitimo.

Į reabilitacijos centrą vykome su šiokiu tokiu nerimu, kaip mus sutiks bendruomenė, ar norės bendrauti , ar bus atviri? Atvykimo diena ir laikas buvo suderinti iš anksto. Nuvykus mus draugiškai pasitiko centro darbuotojai ir pakvietė apžiūrėti patalpas, kuriose gyvena, reabilituojasi, leidžia laisvalaikį pacientai. Stebino švara, tvarka, nebuvo matyti gyventojų. Pasirodo, kad jie visi turi įpareigojimus, darbuojasi  ūkyje, darže, atlieka kitus ruošos darbus. Smagu, kad keli centro gyventojai geranoriškai sutiko susitikti su mumis ir pasidalinti savo gyvenimo istorijomis. Tai buvo pati įdomiausia susitikimo dalis. Pirmiausia visi prisistatėme, susipažinome, vėliau klausėmės  atvirų ir be galo nuoširdžių pasakojimų apie prarastus metus, sugriautus gyvenimus, iširusias šeimas, prarastus artimuosius ir begalinį norą nors ką nors iš viso šito susigrąžinti.  Klausėmės pamokančių istorijų ir kiekvienas galvojome apie savo…

Atsisveikinome draugiškai paspausdami vieni kitiems rankas. Dėkojome už atvirumą, linkėjome sėkmės ir begalinės kantrybės reabilituojantis.

Socialiniai darbuotojai Jūratė Lakačiauskienė,

Virginijus Pocius,

psichologė Vilma Suodienė

 

Peržiūrėti visas

Skip to content