Akmenės rajono paramos šeimai centras

Arbatžolių rinkimas

Daugelis iš mūsų vasarą mėgsta rinkti žoleles, žiedus ar lapelius arbatai. Tai pasiruošimas kovai su negalavimais arba pasimėgavimas nuostabiais aromatais. Pavyzdžiui, šviežiai užplikyta liepžiedžių arbata yra geriausia priemonė nuo peršalimo. Bet liepžiedžiai tokie naudingi, kad neapsiribojama vien arbata – jie naudojami kulinarijoje ir kosmetologijoje. O mėtos puikiai pagardina patiekalus, apie jų arbatos naudą galima sukurti net odę. Vasarą jos gaivina, o žiemą – maloniai nuteikia.

Todėl su Krizių centro gyventojais nusprendėme pasirūpinti šiomis gėrybėmis. Liepžiedžius rinkome žydėjimo pradžioje, kai didelė dalis žiedų pražydo, o likusieji dar pumpurai. Mėtas geriausia rinkti prieš jų žydėjimą, t. y. liepą, rugpjūtį. Tuo metu augalai būna sukaupę daugiausia naudingųjų medžiagų ir yra maloniausio kvapo bei skonio. Mėtų lapelius rinkome liepos viduryje. Surinktas arbatžoles Agnė ir Jurgita sudėjo vienu sluoksniu ant švaraus paklotėlio, kur neapšviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Nes saulėje jos praranda savo gydomąsias savybes.  Baigusios arbatžolių rinkimą moterys džiaugėsi gėrybių kraitele bei nuostabiu jų aromatu.

Artėjant ilgiems rudens ir žiemos vakarams, Krizių centro gyventojai galės mėgautis nuostabaus kvapo arbatomis. O užklupus negalavimams – žolelės palengvins jų simptomus.

 

Socialinio darbuotojo padėjėja Vilma Kundrotienė

Peržiūrėti visas