Akmenės rajono paramos šeimai centras

Balsiai

Rugsėjo 25 d., bendradarbiaujant dviem organizacijoms: Ventos seniūnijai ir Akmenės rajono paramos šeimai centrui,  VšĮ „Balsių slėnis“  vyko  vienos dienos sveikatingumo stovykla vaikams ir jų tėveliams. Išvyka įgyvendinta Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Sportas – džiaugsmo ir sveikatos šaltinis“, kurio vykdytojas – Ventos miesto bendruomenės centras „Prie Ventos“, lėšomis. Transportą skyrė Akmenės rajono paramos šeimai centras. Išvyka siekta skatinti vaikų ir tėvų turiningą laisvalaikį per judėjimą, sportinę, aktyvią veiklą, stiprinant psichinę, emocinę sveikatą, šeimos narių tarpusavio bendravimą.

11 įvairaus amžiaus vaikų ir 4 mamos, lydimos projekto vadovės, Ventos seniūnijos socialinio darbo organizatorės L.Byčienės, bei Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinių darbuotojų: A.Kiudulienės ir V.Varanavičienės, vyko į VšĮ „Balsių slėnis“ stovyklavietę, kur būrelį stovyklautojų pasitiko vadovas A. Jarošaitis. Diena pasitaikė permaininga – vėjuota, saulėta ir lietinga, tačiau, kai nuotaika gera, joks oras nebaisus. Pasigrožėję aplinka, stovyklautojai leidosi į pramogas, kurios prasidėjo lyno trasoje, nutiestoje per Virvytės upę. Pasisėmę gerų emocijų ir adrenalino vyresnieji stovyklautojai, o tarp jų ir mamos, mėgino savo jėgas medžiuose įrengtose karstyklėse, o mažieji stovyklautojai nugužėjo į senove dvelkiantį priepirtį, kur laukė šiltas, gardus plovas, iškūrenta pirtis ir kubilas. Pasistiprinę mažieji pirmi išbandė pirties ir kubilo pramogas, vėliau prie jų prisijungė ir aktyvų sportą išbandę vyresnieji. Dauguma vaikų maudynes kubile išbandė pirmą kartą gyvenime. Dėl lietingo oro pabijojusiems išbandyti pirties ir kubilo pramogas suaugusiems iškylos nariams buvo pasiūlyta išmėginti jėgas šaškių varžybose.

 Juoko ir šilto bendravimo nestigo. Su išvykos dalyviais aptarta, kaip svarbu kuo daugiau būti gryname ore, kiek teigiamų emocijų sukelia vandens maudynės, o aktyviai leidžiant laisvalaikį, sportuojant, bendraujant užsimezga draugystė, šilti santykiai, dėl kurių jaučiamės laimingi ir mylimi.

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro

socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis, V.Varanavičienė