Akmenės rajono paramos šeimai centras

Helovynas

Spalio pabaiga turbūt kiekvienam siejasi su šlapiais lapais po kojomis, vėjuotais vakarais ir… moliūgais. Būtent jie šiame tekste ir svarbiausi. Lyg rudens karaliai užkariauja visus namus. Norom, nenorom į Lietuvą atkeliauja mums nebūdingos ir naujos šventės, kaip helovynas.

Tačiau visai smagu, kad mes mokomės jas pritaikyti sau. Tad mes ne išimtis. Su dideliu entuziazmu ruošiamės moliūgų šventei. Faktiškai pradėjom ruoštis pavasarį, kai reikėjo juos sėti. Gaila, bet oranžinių galiūnų mūsų darže užderėjo labai nedaug. Tačiau tuo ir smagu kaimyniškai bendrauti su visais aplinkiniais. Nešė, vežė, tysė ir auklėtojos ir visi kas galėjo. Tad paskutiniai spalio vakarai buvo paskirti kūrybai ir fantazijai. Pjaustėme, skaptavome, gręžėme, ir net moliūgų sriubą virėme. Tad tamsūs vakarai buvo pilni įspūdžių ir gerų emocijų. O kaip smagu buvo visiems drauge nešti juos į lauką ir puošti erdvę. Degėme žvakes ir patys grožėjomės linksmais, piktais, rimtais ir juokingais moliūgų veidukais. Tikimės, kad pravažiuodami stabtelėjot ir visą grožį matėte ir jūs.

Gal helovynas ir ne mūsų šventė, bet moliūgų diena, kai juos paverčiame įvairiausiais grožiais, turbūt pakelia nuotaiką net didžiausiam niurzgaliui.

 

Soc. darbuotojų padėjėjos D. Ragauskienė
J. Danelavičienė
I. Podelienė
R. Kasparavičienė

 

Peržiūrėti visas