Akmenės rajono paramos šeimai centras

ILGIŲ VAKARAS Akmenės rajono paramos šeimai centre

Skrenda paukščiai, krinta pageltę lapai, šiurena rudens vėjyje šalnos pakąsta pavytusi žolė. Vis ilgėjančios naktys dar labiau paryškina rudenišką liūdesio nuotaiką. Visa gamta išgyvena ypatingą (kritinį) laikotarpį – perėjimą iš gyvybingos ir žalios vasaros į baltą žiemos sparnų rimtį. Rudeniniame gamtos virsme švenčiamos Ilgės ir Vėlinės.

Įsiklausykime į žodžio Ilgės skambesį ir pajusime jame rudenišką liūdesį ir ilgesį. Ilgesį kažko labai tolimo ir kartu tokio artimo… (A.Žarskus).

Lapkričio 5 dieną 18 valandą VISUS, didelius ir mažus, kvietėme į  Ilgių vakarą, kuris vyko Akmenės rajono paramos šeimai centro aktų salėje. Vakarą vedė etnografė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė.

Šaltą ir darganotą vakarą susibūrusi Akmenės rajono paramos šeimai centro bendruomenė minėjo vieną  rimčiausių ir liūdniausių lietuvių švenčių – Ilges. Vakaras vyko jaukioje žvakių šviesoje, skambant įvairių Lietuvos regionų giesmėms, padavimams, sakmėms, susikaupiant bendrai maldai, prisimenant jau išėjusius… Etnografės pasakojimai praplėtė žinias apie Lietuvos tradicijas bei senuosius papročius.

Vakaro pabaigoje visi dalyviai vaišinosi tradiciniais lietuvių valgiais, ragavo naminę girą ir gaivinosi žolelių arbata.

 

Dėkojame etnografei Jovitai Lubienei ir kitiems vakare dalyvavusiems Raudėnų

bendruomenės nariams už pasidalintą šilumą ir žinias!

 

Psichologė Vilma Suodienė

Peržiūrėti visas