Akmenės rajono paramos šeimai centras

Kūčių vakaras ir antroji Kalėdų diena Krizių centre

Informacija atnaujinta: balandžio 25, 2023

Kūčios – tai šventė, kuri yra švenčiama Kalėdų išvakarėse, gruodžio 24 d. vakare. Kūčios švenčiamos šeimos narių rate. Baudžiavos laikais ant Kūčių stalo būdavo 9 patiekalai, tik panaikinus baudžiavą tradicinis Kūčių stalas papilnėjo iki 12 patiekalų. Lietuviai nuo seno pirmiausia valgydavo  Kalėdaitį, o vėliau stengdavosi paragauti kiekvieno iš 12 patiekalų, nes tikėjo, kad tokiu atveju ateinančiais metais juos lydės sėkmė.

Kūčių vakarą Krizių centre prie stalo susėdo tik viena šeima, nes kitos šeimos išvyko švęsti pas savo artimuosius. Pasiruošimas vyko visą dieną, su darbuotojos pagalba pagamintas varškės desertas su želė gabaliukais,  mišrainė su pupelėmis, silkė su burokėliais, sėmeninė – suskaičiavome net 14 patiekalų. Visi susėdo prie stalo, sukalbėjo maldą, dalinosi Kalėdaičiu, stengėsi paragauti visų patiekalų. Didesniems sekėsi geriau, o jau mažieji visų patiekalų niekaip neįstengė paragauti. Pasikalbėjome apie Kūčių papročius, apie tai, kad Kūčios ir Kalėdos Aukštaitijoje, Dzūkijoje Suvalkijoje, Žemaitijoje ir Mažojoje Lietuvoje švenčiamos panašiai ir skirtingai.

Krizių centro gyventojai pirmąją Kalėdų dieną buvo išvykę švęsti pas savo gimines ir artimuosius, todėl  sugrįžę  antros  Kalėdų dienos vakare vaikučiai rado Kalėdų senelio paliktas dovanas. Tai buvo džiaugsmo vaikučiams, o suaugusiems – gražus reginys stebint dovanų išpakavimą.

Krizių centro socialinės darbuotojos

Individualios priežiūros darbuotojos

Peržiūrėti visas

Skip to content