Užgavėnės – viena linksmiausių lietuviškų švenčių, įsimintina blynų kepimu ir žiemos varymu iš kiemo. Vienas svarbiausių šios šventės akcentų yra kaukės, kurios suteikia galimybę sukurti ypatingą šventės atmosferą. Naujosios Akmenės šeiminių namų globotiniai (rūpintiniai) labai noriai įsitraukė į kūrybišką darbą: kirpo, klijavo, dažė. Užgavėnių kaukių gamyba su vaikais –puiki proga ugdyti bendruomeniškumą, skatinti vaizduotę bei supažindinti su lietuviškomis tradicijomis. Pabaigę vieną darbą, puolėme prie kito – kartu su globotiniais (rūpintiniais) prisijungėme prie projekto „Mes rūšiuojam“ – Gamintojų ir importuotojų asociacijos ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ inicijuoto ir kartu su partneriais įgyvendinamo nacionalinio aplinkosaugos projekto. Visi kartu kūrėme plakatą: kirpome, dėliojome ir klijavome ir padarę nuotrauką patalpinome socialiniame tinkle „Facebook“ paskyroje „Mes rūšiuojam“. Norime laimėti, tad tikimės sulauki daug patiktukų.
Kasmet pavasario pradžioje mokyklose šurmuliuoja Kaziuko mugė. Tai ne tik tradicinių amatų, muzikos ir skanėstų šventė, bet ir puiki proga bendruomenei susiburti bei parodyti savo talentus. Naujosios Akmenės šeiminių namų globotiniai (rūpintiniai) aktyviai dalyvavo Akmenės r. Dabikinės V. Zubovo mokyklos mugėje, prisidėdami prie gardžiausių kepinių gamybos ir saldumynų kūrimo. Keksiukų kepimas ir ledinukų gamyba – puikios veiklos, kurios ne tik lavina kulinarinius įgūdžius, bet ir suteikia džiaugsmo tiek dalyviams, tiek mugės lankytojams. O mūsų vaikai į kepimą įdėjo daug meilės ir pastangų.
Mes puoselėjame savo senelių lietuviškas tradicijas ir ugdome patriotiškumą dalyvaudami bendruomenės organizuotuose reginiuose, skirtuose Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, minėti. Visi kartu ėjome į žygį „Laisvės žingsniais“ aplink Naująją Akmenę. Nors ir neįveikėme visų 5 kilometrų, bet svarbiausia buvo gera nuotaika ir bendrystė.
Norisi tikėti, kad vaikai supras, kad „<…> skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas“ (S. Machotinas). Skaitymas yra labai svarbus kiekvieno mažo vaiko ar suaugusiojo gyvenime, nes knyga yra būdas bendrauti, sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę. Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena, skirta prisiminti ir pagerbti žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Šeiminių namų vaikai šią šventę paminėjo dalyvaudami viktorinoje „Ką aš žinau apie knygą“. Vaikams reikėjo atsakyti į daugelį klausimų: kaip vadinasi pirmoji lietuviška knyga ir kas ją parašė, koks yra garsiausias pasaulio pasakininkas ir Lietuvos rašytojas, kuris rašo knygas vaikams ir jo senelis gyveno Naujojoje Akmenėje? Kaip ir dera, viktorinoje laimėjo draugystė ir visi buvo apdovanoti saldžiais siurprizais. Savo perskaitytomis knygelėmis pasidalinome, nunešėme į Naujosios Akmenės parke „Vaikų pasaulis“ esantį knygų namelį, aplankėme Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje esančią rankdarbių parodą „Fantazija“.
Socialinė darbuotoja Jovita, individualios priežiūros darbuotojos Danguolė, Kristina ir Liudmila