Akmenės rajono paramos šeimai centras

Neužmirškime padėti ir kaimų bendruomenėms

Klaišiai – kaimas Akmenės rajono savivaldybės pietuose, priklausantis Papilės seniūnijai. Nuvykti į Klaišius itin sudėtinga, visi keliai vedantys į kaimą padengti žvyro danga. Kaime nėra parduotuvės, mokykla, sumažėjus mokinių skaičiui, uždaryta dar 2007 metais. Kurį laiką mažėjęs kaimo gyventojų skaičius – vėl pradėjo augti. Šiomis dienomis bendruomenę sudaro beveik 100 gyventojų, o vien šiais metais gimė 5 naujagimiai.

Akmenės rajono paramos šeimai centro atvejo vadybininkės Viktorija ir Raimonda, pastebėjusios, kad miesto gyventojams labdara organizuojama dažnai, o kaimo vietovės palieka užmirštos, nusprendė aplankyti Klaišių kaimą. Darbuotojos, surinkusios labdarą iš dosnių Naujosios Akmenės miesto gyventojų, pasirūpino, kad ji pasiektu ir mažesnius kaimus. Tarpininkaujant su Klaišių kaimo bendruomenės pirmininke, buvo susitarta dėl atvykimo laiko ir vietos. Bendruomenės pirmininkė mielai bendradarbiavo, sukvietė visus kaimo bendruomenės narius ir informavo apie galimybę gauti labdarą. Kaimo gyventojų susirinko gausiai, moterys rinkosi rūbus sau ir vaikams. Gyventojos teigė, kad anksčiau labdaros į kaimą niekas nėra atvežę, todėl labai džiaugėsi ir dėkojo.

Sulaukusios tokios džiugios žmonių reakcijos, atvejo vadybininkės Raimonda ir Viktorija planuoja artimiausiu metu labdarą nuvežti ir į kitus, mažiau aplankomus, kaimus.

Peržiūrėti visas