Akmenės rajono paramos šeimai centras

Paskaita-diskusija „Lytiškai plintančios infekcijos – ką reikia žinoti?“

Birželio 19 d. Akmenės rajono paramos šeimai centre lankėsi Akmenės rajono visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Asta Balsienė.

Specialistė skaitė paskaitą Krizių centro paslaugų gavėjams, Vaikų dienos centro lankytojams apie jaunų žmonių lytinės sveikatos problemas. A. Balsienė kalbėjo apie lytiškai plintančias ligas ir ankstyvus neplanuotus nėštumus, teigė, kad tai yra aktuali pradedančio lytinį gyvenimą jaunimo problema. Abiejų lyčių atstovai privalo būti kompetentingai informuoti ir gauti efektyvias apsisaugojimo priemones nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.

Paskaitos metu skaidrių pagalba sužinojome, kad ankstyvi ir neatsakingi lytiniai santykiai dažnai turi nemalonias pasekmes: didėja tikimybė užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis, gali išlikti lytinio gyvenimo metu patirtos seksualinės traumos, gresia nepageidaujamas nėštumas, psichologinės problemos, nevaisingumas, kurį sukelia negydomos infekcijos ir kt.

Renginio pabaigoje buvo priminta, kad norint išvengti neigiamų pasekmių, geriausia gyventi vadovaujantis tvirtomis moralės normomis.

Bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Jurkevičienė

Skip to content