Akmenės rajono paramos šeimai centras

Prevencinė paskaita apie smurtą ir finansinį piktnaudžiavimą

Globotiniai, rūpintiniai, budintys globotojai susirinko į paskaitą apie smurtą ir finansinį piktnaudžiavimą.

Išgirdę žodį „smurtas“, tuoj pat įsivaizduojame šiurkščią prievartą, fizinį jėgos pavartojimą ir skausmo sukėlimą silpnesniam asmeniui. Visuomenės sveikatos priežiūros ir stiprinimo specialistė Vydmantė Šinušaitė taip pradėjo paskaitą apie smurtą ir finansinį piktnaudžiavimą. Išvardijo smurto tipus, priežastis, kaip atpažinti smurtą ir kur kreiptis pagalbos. Dalyviams buvo rodomas trumpametražis  filmukas apie moterį, kuri savo artimoje aplinkoje patyrė smurtą. Filmuko herojė išdrįso paskambinti į kompleksinės pagalbos centrą ir paprašyti pagalbos. Suteikta pagalba išlaisvino moterį iš neigiamos, jai skausmo suteikiančios aplinkos.

Akmenės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos Aušrinė Bumblė ir Ramunė Vėlavičienė susirinkusiems papasakojo, kur kreiptis ištikus nelaimei. Kreiptis galima anonimiškai, patyrus smurtą nereikia tylėti, nes būtina kuo greičiau sureaguoti, kad būtų pasiekta teigiamų rezultatų. Pareigūnė Aušrinė pasakojo, kad prasidėjus patyčioms, kyla smurto ir nusikaltimų rizika. Pašaipios žinutės internetinėje erdvėje nėra panaikinamos visam laikui, tereikia vieno mygtuko paspaudimo ir jos yra platinamos, atgal kelio nebėra, ištrinta žinutė niekur nedingsta, jas visas galima vėl atkurti. Pareigūnės įvardijo, kad visada yra smagu ir džiugu susirinkti ir visiems kartu  pabendrauti, bet deja susirenkame kalbėtis apie patyčias ir smurtą.

Specialistai, kurie vedė prevencinį renginį, dalyvius ragino netylėti, jeigu pakliūtų į smurtinę aplinką, kalbėtis su suaugusiais asmenimis, iš kurių visada sulauks pagalbos.

Dėkojame specialistei Vydmantei Šinušaitei, pareigūnėms Aušrinei Bumblei ir Ramunei Vėlavičienei už pravestą prevencinį renginį.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro

Globos koordinatorė Dovilė Basienė,

Tarnybos atestuotas asmuo Aurelija Lukė

Skip to content