Akmenės rajono paramos šeimai centras

Savipagalbos grupė artimiems globėjams (rūpintojams)

Informacija atnaujinta: balandžio 25, 2023

„Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.“
(Brazilų rašytojas Paulo Coelho)

2020 m. vasario 28 d. 13.00 val. Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro padalinio specialistai organizavo savipagalbos grupę globėjams (rūpintojams), susijusiems giminystės ryšiais su globojamu (rūpinamu) vaiku.

Savipagalbos grupės susitikimo metu draugiškai besišnekučiuodamos globėjos (rūpintojos) su globos centro specialistėmis kalbėjo apie vaikų amžiaus tarpsnius, kylančius sunkumus vaikų auklėjimo procese, pagalbą siekiant koreguoti netinkamą vaikų elgesį. Susitikimo metu globėjai (rūpintojai) atliko linksmas praktines užduotis, kurių metu galėjo įsivertinti save: savo stipriąsias ir silpnąsias puses bendraujant su globojamais (rūpinamais) vaikais. Moterys drąsiai dalijosi asmenine patirtimi apie globos procesą, kylančius sunkumus ar patiriamus džiaugsmus. Diskutavome apie pagalbą ir jos prieinamumą. Globėjos (rūpintojos) buvo drąsinamos nebijoti prašyti pagalbos, patarimo. Susitikimo pabaigoje moterys gavo daug naudingos metodinės medžiagos, kurią galės pritaikyti kalbant su vaikais, sprendžiant iškilusius sunkumus.

Užsiėmime dalyvavusios Globėjos (rūpintojos) teigimu, savipagalbos grupė suteikė daug optimizmo, todėl tikimės, kad ir kiti mūsų susitikimai bus kupini teigiamų emocijų.

 

Tarnybos atestuoti asmenys: Erika Rakickaitė ir Aurelija Lukė

Socialinė darbuotoja, atliekanti globos koordinatoriaus funkcijas, Dovilė Basienė

 

 

 

Skip to content