Akmenės rajono paramos šeimai centras

Sekstingas

Šiuolaikinės technologijos kasdien į mūsų gyvenimą įneša kažką naujo. Jų pagalba mes ne tik daug sužinome, bet ir daug prarandame.

„Sexting“ yra terminas, atsiradęs Australijos spaudoje prieš keletą metų. Šis terminas apibūdina elgesį, kai dalijamasi asmenine seksualine patirtimi, intymiais vaizdais, naudojantis technologijomis. Dažniausiai – per mobiliuosius telefonus, bet taip pat tai gali vykti ir internete, t. y. el. paštu, socialiniuose tinkluose, pažinčių svetainėse. Sekstingo pradžia – nepažįstamų žmonių noras užmegzti kontaktą su vaikais ir paaugliais, įgauti jų pasitikėjimą, o tada jau įvairiais tikslais prašoma atsiųsti apnuoginto kūno nuotraukų, kurios vėliau būna išplatintos internete arba vaikai šantažuojami prašant  dar daugiau tokio tipo nuotraukų. Kartais tokias nuotraukas prašo atsiųsti ir labai gerai pažystami žmonės. Sekstingas vaikų ir paauglių atžvilgiu beveik visuomet išvirsta į patyčias. Kadangi tai yra internetinės patyčios, jos yra mažiau pastebimos.

Tokia įžanga pradėjau prevencinį pokalbį su bendruomeninių vaikų globos namų vaikais apie sekstingą. Kalbėjome apie jo pavojus, priežastis ir pasekmes. Papasakojau, kaip veikia vaikų ir paauglių dažniausiai naudojami socialiniai tinklai, kokie pavojai juose slypi. Diskutavome apie ypatingai dideliu greičiu populiarėjantį tinklą „SnapChat“, kuris yra labai mėgiamas jauniausiųjų vartotojų. Po to žiūrėjome Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato filmuką, kuris akivaizdžiai parodė, kaip veikia šiuolaikinių technologijų tinklas. Po peržiūros dar kartą priminiau,  ką daryti, jei jau išsiuntei nuotrauką arba tokią nuotrauką gavai, kur kreiptis ir ieškoti pagalbos.

Socialinė darbuotoja Jūratė Lakačiauskienė