Akmenės rajono paramos šeimai centras

Šiurpioji Helovino naktis Vaikų dienos centre

Akmenės rajono paramos šeimai centro vaikų dienos centro vaikai Visų šventųjų dienos išvakarėse šventė Helovina. Bet kad ši Helovino naktis įvyktų, reikėjo jai pasiruošti. Savaitę prieš Helovino naktį vaikai puošė Dienos centro patalpas. Patalpų puošyboje pagrindinis akcentas buvo, kad patalpos atrodytų kuo baisiau ir šiurpiau. Svarbus šventės atributas – išskaptuoti moliūgai su degančiais žibintais viduje. Vaikai kartu su Dienos centro darbuotojomis išskaptavo didelius ir mažus moliūgus, jiems suteikdami įvairius veidukus. Žinoma, jie tūrėjo būti kuo baisesni ir šiurpesni.

Šiai šventei metu  vaikai gamino įvairius patiekalus. Pagrindinis Helovino nakties patiekalas buvo trinta moliūgų sriuba, pagardinta sūrio ir grietinės prieskoniu, bei savo rankomis gaminta pica. Neatsiejama Helovino dalis yra kostiumai, veido dažymas. Vaikai su darbuotojomis vieni kitiems margino veidus įvairiaspalviais piešiniais. Buvo žaidžiami įvairūs stalo ir komandiniai žaidimai. Naktis buvo skirta įvairiausioms siaubo istorijomis ir filmams iki paryčių.

Vaikai, įvairiausių saldumynų prikimštais pilvais, pasisėmę žaismingų emocijų ir patirčių, nesulaukę  ryto, užmigo. Helovino naktis vaikams baigėsi sulaukus ryto ir grįžus namo su plačiomis šypsenomis veiduose ir nuoširdžiomis padėkomis darbuotojoms, su jais praleidusioms šiurpiąją Helovino naktį.

Paminėjus Helovino naktį, nepamiršome ir Lietuviškų tradicijų. Mirusiųjų atminimo dieną aplankėme Agluonų kaime esančias kapines. Uždegėme po žvakutę ant Grafo Zubovo kapo ir kitų apleistų kapų.

Vaikų dienos centras

Peržiūrėti visas

Skip to content