Akmenės rajono paramos šeimai centras

SIUVIMO PAMOKĖLĖS

Informacija atnaujinta: balandžio 25, 2023

Nuo seno siuvimas buvo laikomas naudingu ir reikalingu įgūdžiu, praverčiančiu kasdieniame gyvenime. Aš siūti išmokau iš savo močiutės. Savo siuvimo žiniomis ir įgūdžiais nutariau pasidalyti su bendruomeniniuose vaikų globos namuose  gyvenančiomis mergaitėmis ir išmokyti jas ne tik siūti siuvimo mašina, bet ir išmatuoti, daryti brėžinius bei teisingai sukirpti medžiagą.

Pirmoji pamokėlė – pažintis su visomis reikalingomis priemonėmis: audiniais, siūlais, kokybiškomis žirklėmis, matavimo juosta, kreida, lygintuvu ir, aišku, elektrine siuvimo mašina. Mergaitės apžiūrinėjo priemones, aš pasakojau apie jų paskirtį ir mokėmės panaudoti praktiškai. Sutarėme, kad siūsime pirkinių krepšius. Bendromis pastangomis matavome, braižėme, kirpome ir atlikome visus paruošiamuosius darbus.

Antrosios pamokėlės metu susipažinome su elektrine siuvimo mašina. Mergaitės mokėsi įverti siūlą, pakelti ir nuleisti spaustuvo pėdą, siūti tiesia ir zigzago siūle bei užtvirtinti siuvimo siūlę. Sunkiausia buvo išmokti viena ranka laikyti apatinį ir viršutinį siūlus, o kita ranka sukti smagratį, kol adata įsmigs į medžiagą ir pradės siūti. Ne viskas pavyksta iš karto, bet pastangų ir praktikos dėka galima išmokti visko. Kaip mergaitėms seksis siūti pirkinių krepšius, papasakosiu kitą kartą.

Individualios priežiūros darbuotoja Danutė Erleckienė

Peržiūrėti visas

Skip to content