Akmenės rajono paramos šeimai centras

Susitikimas su UAB „Profilaktinė dezinfekcija“

Atvėsus orams, namuose neretai prieglobstį randa įvairūs kenkėjai ar parazitai, pavyzdžiui: tarakonai, vaisinės muselės, utėlės, blakės, dulkių erkutės, kandys  ir kita nemaloni draugija.

Šių metų spalio 6 d. Kruopių seniūnijos šeimoms, kurioms teikiamos Akmenės rajono paramos šeimai centro paslaugos, buvo surengtas susitikimas su UAB „Profilaktinė dezinfekcija“ darbuotoja Irena Berežniakiene.

Susitikimo metu buvo kalbama apie kenkėjus, jų atsiradimą ir naikinimą. Dalyviams buvo priminta apie ligas, kuriomis galima susirgti laiku neišnaikinus graužikų ir buitinių kenkėjų.

Kad maisto šaltinio, o kartu ir masalo, jiems neatsirastų, rekomenduojama nedelsiant išvalyti išpiltus, išbarstytus maisto produktus. Taip pat – kasdien išnešti šiukšles, nuluptus vaisius ar daržoves laikyti šaldytuve. Tuos maisto produktus, kuriuos laikote ne šaldytuve – laikyti specialiuose sandariai uždarytuose induose. Patarta nepalikti neplautų indų, reguliariai valyti ir siurbti grindis, kilimus, šluostyti dulkes. Stengtis virtuvėje ir vonioje išlaikyti kaip įmanoma mažiau drėgmės. Prižiūrėti ir valyti augintinio kailį, nes nemaža dalis kenkėjų ir parazitų yra pernešami per naminius gyvūnus.

 

Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis,

Asta Skiriuvienė