Akmenės rajono paramos šeimai centras

Šv. Velykų popietė mūsų pedagogų bendruomenėje

Šv. Velykos – didžiausia pavasario šventė. Ji simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. Su margučiais buvo siejami ir būrimai bei žaidimai, pagal kuriuos galima nuspėti savo ateitį tais metais. Visiems yra gana įprastos kiaušinių mušimo ar ridenimo tradicijos. Sakoma, kad tas, kurio margutis liks nesudaužytas tais metais bus tvirtas, jo nepuls ligos, visi darbai seksis. Taip pat, sakoma, kad tam, kuriam pavyksta nuridenti margutį toliausiai, metai bus geriausi, jį lydės sėkmė. Balandžio 15 d. mūsų mokyklos pedagogų kolektyvas susitiko su VŠĮ „Mokymosi mokykla“ lektorė Agne Trusevičiene (kuri, beje, mums pakuždėjo, kad taip pat yra ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja). Agnę pasikvietėme, nes norėjosi jaukaus pasibuvimo kartu, bet tuo pačiu dalyvauti edukacijoje. Juk pedagogas, tai žmogus, kuris mokosi visą gyvenimą.

Susitikimo metu kalbėjomės apie Šv. Velykų papročius mūsų šeimose, prisiminėme kaip Šv. Velykos atrodydavo mūsų senelių ir tėvelių namuose. Lektorė pasidalino idėjomis kaip galima pasipuošti Velykinių pietų stalą. Idėjos labai įdomios, paprastos ir visai nesudėtingos. Prisižadėjome sau, kad tikrai kurią nors iš pateiktų idėjų pritaikysime. Po malonaus pokalbio prasidėjo Velykinių dirbtuvių didysis darbas. Kiekviena iš mūsų pasigaminome margutį, papuošdamos jį samanomis ir gamtinėmis medžiagomis. Kokie visų mūsų margučiai buvo gražūs, kitokie ir sukurti panaudojant visą kūrybiškumo potencialą. Tikimės, jog tokios popietės ir toliau telks mūsų bendruomenę ir šildys mūsų visų širdis!

Peržiūrėti visas

Skip to content