Akmenės rajono paramos šeimai centras

Tarptautinė savanorystė Akmenės rajono paramos šeimai centre

Akmenės rajono paramos šeimai centras ir AISEC Lietuva Vilnius organizacija  pasirašė sutartį dėl atvykstamųjų savanoriškų stažuočių, kurių metu savanoriai iš įvairių pasaulio šalių savanoriaus Akmenės rajono paramos šeimai centre.

Savanorystė  Akmenės rajono paramos šeimai centre vyko dviem grupėmis nuo 2019 m. liepos 8 d. iki 2019 m. rugpjūčio 11 d.

Pirmoje savanorių grupėje  buvo penki jaunuoliai iš įvairių pasaulio šalių: malaizietė Hanija, kuri yra kompiuterinių technologijų studentė, ukrainietė Valerija, studijuojanti komunikaciją, turkė Damla, studijuojanti biomedicinos mokslus, graikas Konstantinas – mechanikos inžinerijos studentas, ir lietuvaitė Aistė, kuri padėjo vertėjauti. Antroje grupėje taip pat buvo penki savanoriai: keturios merginos iš užsienio ir lietuvaitė. Savanorės iš užsienio pirmą kartą lankėsi Lietuvoje ir savanoriauja pirmus metus. Savanorė Gabija iš Vilniaus padėjo vertėjauti, mergina šiais metais baigė Vilniaus licėjų, ji pasakojo, kad nori metus pailsėti ir tada kibti studijuoti  psichologijos mokslus. Natnica yra iš Tailando, studijuoja reklamos sritį, Coline – iš Prancūzijos, studijuoja mediciną, Jingxiuan – iš Kinijos, studijuoja tarptautinius ryšius su Ispanija, ir Milana – iš Ukrainos, būsimoji finansininkė.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, tarnybiniais automobiliais kasdien teikė pavėžėjimo paslaugas, sunkumus patiriančių šeimų vaikams, kad jie galėtų dalyvauti savanorių rengiamuose užsiėmimuose. Taip pat prie savanorių veiklų prisijungdavo ir Vaiko globos padalinyje gyvenantys  globotiniai (rūpintiniai) bei Agluonų kaimo bendruomenės vaikai.

Veiklose dalyvavo 20–30 vaikų, kurie turėjo galimybę susipažinti su įvairių pasaulio šalių savanoriais, kuo daugiau sužinoti apie šių  šalių tradicijas, kultūrą, vertybes, patobulinti savo anglų kalbos žinias, pasimokyti vieni iš kitų, praplėsti akiratį ir turiningai praleisti laiką. Savanoriai kasdien pristatydavo šalis, iš kurių atvyko, vaikus mokė tarti pagrindinius jų kalbos padėkos žodžius, vaišino tradiciniais patiekalais, žaidė jų šalyse populiarius žaidimus. Savanorė iš Kinijos Jingxiuan pristatydama savo šalį dar padainavo ištrauką iš operos, vaikai buvo sužavėti jos dainavimu, garsiomis ovacijomis padėkojo  jai už pasirodymą.

Laikinai vykdanti direktoriaus pavaduotojo

socialiniam darbui pareigas Vaiva Spudulienė