Akmenės rajono paramos šeimai centras

Uogų ir daržovių šaldymas

Su Krizių centro gyventojais nusprendėme pasiruošti šaldytų uogų ir daržovių  žiemos laikotarpiui. Papasakojau apie tai, kad šaldytos uogos ir daržovės yra daug naudingesnės nei termiškai apdorotos, nes apie tai paslaugų gavėjai beveik nebuvo girdėję. Buvo papasakota, kad šaldytos daržovės ir uogos išsaugo savo gerąsias savybes, vitaminus, kitas naudingąsias medžiagas.

Kalbėjome apie tai, kokias daržoves ir uogas šaldau namie: tai ir vyšnios, ir avietės, ir braškės, ir mėlynės, ir dar didelė įvairovė uogų. Namie šaldau ir įvairias  šaldymui tinkamas daržoves: morkas,  moliūgus, rūgštynes, ir įvairias prieskonines daržove: petražoles, krapus.

Su paslaugų gavėjais nusprendėme, kokias uogas ir daržoves užšaldysime žiemai. Buvo nuspręsta, kad šaldysime svarainius – tai puiki vitamino C puokštė, morkas – tai vitaminai akims, moliūgą – sriubos skanumėlį, na, o apie petražoles ir krapus nėra ko ir kalbėti – puikus kvapas ruošiant karštus pietus šaltomis žiemos dienomis.

Tad džiaugiamės žiemai paruoštomis daržo ir sodo gėrybėmis. Mūsų padarytus darbus pamatysite nuotraukose. Linkime jums visiems pasiruošti tiek gėrybių žiemai.

 

Krizių centro socialinio darbuotojo padėjėja Bronislava V.

Peržiūrėti visas

Skip to content