Akmenės rajono paramos šeimai centras

Užimtumo terapija Papilėje

2018 m. kovo 8 d. buvo organizuota užimtumo terapija kuruojamų šeimų mamoms. Į užsiėmimą, Papilės miestelio bendruomenės patalpose, moterys rinkosi šventiškai pasipuošusios ir puikios nuotaikos.

Jaukiai susitikimo atmosferai sukurti su moterimis diskutavome apie tai, kad dažnai mielai rūpinamės savo vaikais, partneriu, tėvais ar giminaičiais. Žinoma, rūpintis jais tikrai yra svarbu, tik bėda ta, kad dažnai pamirštame, o kartais ir neturime laiko pasirūpinti patys savimi. O dažnai net ir nemokame savęs mylėti. Vis dėlto meilė sau yra tiek pat svarbi, kaip ir meilė kitiems, galbūt net ir svarbesnė – juk nemokėdami mylėti savęs, negebėsime tinkamai mylėti ir artimiausių žmonių.      

Susitikimo metu visos išbandėme meno terapijos rūšį – dekupažo techniką – dekoravimą popieriumi. Ši meno rūšis nereikalauja didelių investicijų ir gali būti taikoma įvairių žmonių grupėms. Metodas nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas, kuris pagal poreikius gali būti gydantis, ugdantis, atpalaiduojantis.

Pastebėjome, kad užimtumo terapija buvo naudinga, kadangi moterys atsipalaidavo, pajuto didesnį pasitikėjimą savimi, atskleidė savo kūrybinius gebėjimus.

Baigiamasis susitikimo akcentas tapo pačių moterų iškepto torto bei pyrago skanavimas.

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro

 pagalbos šeimai padalinio

socialinės darbuotojos, dirbančios su šeima,

Dovilė Spaičienė ir Kristina Sabaitienė

Peržiūrėti visas