Akmenės rajono paramos šeimai centras

Vasaros pradžia – vaikams

Kur buvus, kur nebuvus, visu savo grožiu pasirodė taip laukta vasara. Kiekvienam atnešanti šiltus vakarus, saulės bučiuojamas dienas ir begalę pramogų. Vasarą visi būna linksmesni, atlaidesni ir labiau besišypsantys. O kas labiausiai šypsosi ir džiaugiasi mažais gyvenimo malonumais? Aišku vaikai. Jų nuoširdumas ir atvira širdis tik primena, jog visi kažkada buvome tokie nerūpestingi. Tad labai simboliška, kad būtent birželio pirmoji yra pasaulinė vaikų gynimo diena. Tad tiek vasaros sutiktuves, tiek šią šventę reikėjo paminėti su trenksmu. Taip ir padarėme.

Birželio pirmosios rytą, kol vaikai saldžiai miegojo mes, auklėtojos, apsitarėme ir sudarėme dienos planą. Dienos vinis – orientacinės varžybos. Sudėliojusios paskutinius taškus ant i pradėjome aktyvią ir netikėtumų pilną dieną su vaikais. Kad būtų įdomiau, visus vaikus sukvietėme į vieną patalpą ir lauke pasirengėme varžyboms. Veikėme itin slaptai, kad nei vienas nebūtų pamatęs užduočių iš anksto. Na ir prasidėjo linksmybės. Vaikai pasiskirstė į dvi komandas. Oranžiniai ir mėlynieji. Bėgiojo iš vieno krašto į kitą, gaudė ir šifravo tolesnes nuorodas. Kiekvieną sėkmingą pasirinkimą lydėjo laimės šūksniai. Finalinė užduotis – iššifruoti morzės raštą. Galima tik pasidžiaugti, kaip sėkmingai jiems sekėsi ir kokie laimingi jie buvo! Laimėtojai ir visi likę buvo tinkamai apdovanoti, o po tokių aktyvių pramogų atėjo laikas rimtai pasistiprinti. Šašlykai – turbūt geriausias vasaros pradžios atributas. Tad tokie pietūs nepaliko abejingų. Pasistiprinę ir atgavę jėgas šokome ant dviračių ir pasileidome ne kur kitur, o atidaryti maudynių sezono! Na, o grįžus namolio dienos įspūdžius aptarėme prie arbatos, kavos ir šakočio. Smagiausia, kad vaikams taip patiko orientacinės varžybos, jog jie sutartinai kalbėjo, jog būtinai panašias surengs mums, auklėtojoms ir visiems visiems aplink esantiems suaugusiems, kurie kartais pamiršta, kaip gera žaisti ir rungtyniauti.

Dienos planas buvo įvykdytas. Vasaros pradžia pakrikštyta geriausiai, kaip tik galėjo būti, o tobulas oras tik vainikavo visą vaikams skirtą dieną. Tikimės panašių dienų bus dar ne viena.

Socialinių darbuotojų padėjėjos Daiva, Renata, Gražina.

Peržiūrėti visas