Akmenės rajono paramos šeimai centras

Žmogui reikia žmogaus

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Šiai dienai paminėti visą praėjusią savaitę Lietuvoje vyko įvairūs renginiai, kurių tikslas buvo šviesti visuomenę apie globą, globėjo vaidmenį bendruomenėje bei atsiradusią galimybę kiekvienam išdrįsti pabandyti atverti savo namų duris ir pasidalinti savo namų šiluma su vaikais ir paaugliais, kurie šiuo metu vis dar auga institucijoje. Taip pat šią savaitę ypatingas dėmesys buvo skiriamas globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams ir buvusiems globėjams – nepaprastiems žmonėms, kurių dėka keičiasi vaikų gyvenimas, ateitis, pasaulis.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro specialistams ši savaitė yra pati intensyviausia ir maloniausia metuose, nes kiekvieną dieną, būdami kartu veiklose su savo globėjais (rūpintojais) bei jų globojamais vaikais, turime galimybę padėkoti visiems kartu ir atskirai už bendradarbiavimą, neišsenkančią kantrybę, begalinę meilę ir atsidavimą, nesibaigiantį rūpestį, supratimą ir pasiryžimą ištiesti ranką vaikui tada, kai niekas daugiau jos neištiesia.  

Globos centras šią savaitę globėjus (rūpintojus), budinčius globotojus kvietė į savipagalbos grupę „Biblioterapija globos procese – vertybės“. Užsiėmimo metu globėjai  kūrė savo vertybių laiptus, kurie dažnai turi tik pradžią, bet ne pabaigą, nes žmogus, pasirinkęs globėjo ar budinčio globotojo kelią, turi įveikti daug laiptų ir laiptelių, todėl nuolat auga ir keičiasi kartu su savo vaikais.

Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo parapijos vaikų dienos centre vyko viešas renginys, kurio metu psichologė V. Suodienė vedė seminarą „Mažojo neklaužados sutramdymas“. Renginio metu dalyviai žiūrėjo trumpametražį filmuką apie tai, kaip viduramžiais buvo auklėjami vaikai, bei turėjo galimybę prisiminti savo vaikystę ir susipažinti su vaikų subkultūra, būdinga visiems vaikams tam tikram amžiaus tarpsnyje.

Ventos regioninio parko atstovai suorganizavo šeimose globojamiems (rūpinamiems) vaikams įdomią ekskursiją po Ventos regioninį parką ir Jurakalnio geologinį taką. Vaikai aplankė apžvalgos bokštą, kur galėjo iš aukštai pamatyti Papilės miestelį ir pro jį vingiuojančią Ventos upę. Taip pat ekskursijos metu kiekvienas galėjo tapti archeologu, susipažinti su iškasenomis bei patyrinėti fosilijas.

Liepos 1 d. Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro specialistai visus galinčius ir norinčius kvietė į renginį, skirtą Globėjo dienai paminėti. Tradiciškai renginį pradėjo Centro direktorė Violeta Mikštienė padėkos žodžiais, skirtais globėjams (rūpintojams) už jų prasmingą darbą. Šventėje dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas ir mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, kurių žodžiai ir dėmesys šildė globėjų širdis. Renginio metu tiek suaugę, tiek vaikai galėjo išbandyti savo jėgas įvairiose linksmose sportinėse estafetėse. Mažieji šventės dalyviai smagiai laiką leido ant batutų, o kiti išsirikiavę eilutėje kantriai laukė globos koordinatorės Dovilės Basienės linksmų ir meniškų piešinukų ant veidukų bei globos koordinatorės „tatuiruočių meistrės“ Viktorijos Škultinienės žėrinčių tatuiruočių. Akmenės rajono moterų klubas „Akmenietė“ padovanojo nuotaikingą pjesę „Peliukų mūšis“, kuri sužavėjo visus šventės dalyvius.

Šiais metais pirmą kartą globėjai (rūpintojai) buvo pakviesti į nacionalinį globėjų festivalį „Vaikai yra vaikai“, kuris vyko liepos 3 dieną Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome.  Tūkstančiai Lietuvos globėjų ir jų globojamų vaikų džiaugsmingai minėjo Globėjų dieną. Festivalyje dalyvavo visi Lietuvoje veikiantys globos centrai ir gausa šeimų, kurios augina ir rūpinasi ne tik biologinėmis atžalomis, bet ir tais, iš kurių likimas tokį artumo jausmą buvo atėmęs, tačiau vėl leido jį atrasti kitoje šeimoje.

Renginių, skirtų Globėjo dienai paminėti, savaitė baigėsi bendra malda. Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios Atsiuntimo parapijos bažnyčioje klebonas dekanas Olijandas Jurevičius aukojo Šventas Mišias, skirtas globėjams, įtėviams, jų šeimoje augantiems vaikams, Globos centro specialistams, prašant Dievo palaimos jų bendroje veikloje. Po Šv. Mišių padėkos žodžius tarė Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis.

 

Dėkojame Akmenės rajono savivaldybės administracijai, Akmenės rajono Pipirių žemės ūkio bendrovei, UAB „Girtex“ įmonei, ponui Vytautui Steponavičiui, V. ir A. Suodžių šeimai už finansinę paramą, skirtą renginių ciklui Globėjo dienai paminėti.

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centro komanda

Peržiūrėti visas

Skip to content