Akmenės rajono paramos šeimai centras

Darbo dienomis sužinome ir mokomės, savaitgaliais pramogaujame

Balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Tą dieną paminėti ruošėmės iš anksto, planavome ir derinome apsilankymą Akmenės rajono policijos komisariate. Apsilankymo metu policijos komisariato skyriaus administratorė parodė ir papasakojo, kur ir ką daryti norint išsiimti asmens pasą. Labai įdomu buvo sužinoti ir apžiūrėti specialiai įrengtą sulaikymo  patalpą, skirtą į policijos įstaigą pristatytiems asmenims laikinai uždaryti. Prisiminėme ir pakartojome „Saugaus eismo taisykles kelyje vaikams“, žiūrėjome mokomuosius filmukus „Būk saugus kelyje. Kalba vaikai. Kaip teisingai elgtis kelyje?“, daug diskutavome, mergaitė Agnė surašė atmintinę, kiti vaikai piešė piešinius, kaip negalime elgtis išėjus į gatvę. Ši prevencinė veikla vyko tris popietes, o jos pagrindinis tikslas – įtvirtinti žinias apie saugų eismą gatvėse ir keliuose, kaip tinkamai segėti atšvaitus, bei susipažinti su policijos įstaigos funkcijomis.

Apsilankėme ir Akmenės rajono Užimtumo tarnyboje. Sužinojome, kokias paslaugas teikia ši įstaiga, o grįžę namo domėjomės, kaip internetu rasti darbą, mokėmės rašyti gyvenimo aprašymą.

 Prekybos centre dirba daug įvairias profesijas turinčių darbuotojų. Individualios priežiūros darbuotoja Kristina norėjo Agnei papasakoti, kas yra pardavėjos profesija ir tai praktiškai parodyti. Tuo tikslu suorganizuotas apsilankymas prekybos centre „Norfa“, pirmiausia parodyta, kas yra prekių paletė, sužinota, kad ten sudėta daug įvairių gaminių, kurios nėra išrūšiuotos ir pagal prekių važtaraštį salės darbuotojas darbo metu turi tuos gaminius sudėti į lentynas. Labai įdomu, stebime, ko nesuprantame, paklausiame, mandagiai pasisveikiname su pardavėja Akvile, kuri parodo ir pamoko, kaip už norimas įsigyti prekes sumokėti kasoje. Agnė kasos aparatu nuskanuoja pasirinktas prekes, suranda saldainius pagal jiems skirtą kodą, pardavėja Akvilė parodo, kaip reikia savarankiškai naudotis savitarnos kasa, paaiškina, kokių prekių nenusipirktų jaunesni nei 18 metų asmenys. Norime padėkoti prekybos centro „Norfa“,  direktorei Renatai už suteiktą galimybę pasimatuoti pardavėjos konsultantės profesiją.

Mes smagiai ir įdomiai leidžiame laisvalaikį. Šylant orams pasitinkame grįžtančius paukščius. Lietuvoje inkilų kėlimo pradininku laikomas gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas, kuris organizuotai pradėjo kelti inkilus jau 1922 metais. Tą žiemiško balandžio pirmadienį, sekdami gamtininko pavyzdžiu, dalyvaujame Naujosios Akmenės kultūros rūmų organizuotame renginyje „Kad giria žaliuotų“ Akmenės krašte. Už pagamintą inkilą dėkojame Akmenės gimnazijos mokiniui Armandui.

Socialinė darbuotoja J. Jonušienė, individualios priežiūros darbuotoja K. Janavičienė

Peržiūrėti visas

Skip to content