Akmenės rajono paramos šeimai centras

Naujojoje Akmenėje Bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvena mažos širdelės…

Naujojoje Akmenėje nuo šių metų spalio 19 d. atidaryti Bendruomeniniai vaikų globos namai, socialinė globa pradėta teikti trims globotiniams (rūpintiniams).

Bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvenantys globotiniai (rūpintiniai) auga kaip asmenybės su savo norais, poreikiais, vertybėmis, savitu požiūriu į pasaulį, čia žaidžia, bendrauja, švenčia šventes, mokosi gaminti valgį, tvarkyti buitį, ugdomi darbiniai, meniniai įgūdžiai, jie mokosi finansinio raštingumo, dalyvauja bendruomenės gyvenime, nes Bendruomeninių vaikų globos namų tikslas – užauginti savarankiškas, atsakingai į gyvenimą žiūrinčias asmenybes. Globotinių (rūpintinių) priežiūra visą parą rūpinasi socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojai, teikiamos individualios ir grupinės psichologo konsultacijos.

Nors Bendruomeniniuose vaikų globos namuose paslaugos teikiamas dar tik apie mėnesį, ten gyvenantys globotiniai (rūpintiniai) jau noriai prisijungia prie bendruomenės gyvenimo, dalyvauja Moliūgų šventėje. Išskaptuotą besišypsantį moliūgą vaikai kartu su darbuotojais saulėtą šeštadienio popietę eidami pasivaikščioti nuneša į Naujosios Akmenės kultūros rūmų terasą, kurioje organizuojama Moliūgų paroda. Paskutinę spalio mėnesio dieną namai papuošiami juodais iš popieriaus iškirptais šikšnosparniais ir moliūgais vaiduokliais, švenčiamas Šiurpnakčio vakaras.

Ilgais rudens vakarais vaikai žaidžia, piešia ir spėja išsivirti cinamonu kvepiančią obuolienę. Lapkričio pirmąjį pirmadienį tradiciškai minima Pyragų diena. Nuo ankstaus ryto virtuvėje barška puodai ir keptuvės, kepamas pyragas, verdama mėtų arbata su medumi. Vaišinasi vaikai ir darbuotojai kartu, kalbama apie draugystę, pagarbą, dalijimąsi ir kodėl taip svarbu vieniems kitais rūpintis, mažieji globotiniai klausosi pasakos „Vištytės pyragas“.

Socialinė darbuotoja Jovita, individualios priežiūros darbuotojos Liudmila, Rasa, Kristina

Peržiūrėti visas

Skip to content