Akmenės rajono paramos šeimai centras

Glaudaus bendradarbiavimo svarba socialiniame darbe

Šių metų vasario 4 d. Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio vyr. socialinė darbuotoja ir atvejo vadybininkės susirinko į pasitarimą su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Akmenės rajone dirbančiais specialistais.

Pasitarimo metu susirinkę specialistai aptarė Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, Atvejo vadybos tvarkos aprašo aktualijas, įsigaliojusius pakeitimus bei kitus aktualius klausimus, susijusius su pagalbos vaikui ir jo šeimai teikimo būdais, suaugusių asmenų elgesio įtaka vaikams, glaudžiu bendradarbiavimu siekiant užtikrinti, kad šeimose augančių vaikų poreikiai ir teisėti interesai būtų užtikrinti, kaip tai numato Lietuvos Respublikos vaiko teisių pagrindų įstatymo II skyrius.

Šeimoje vaikai kaupia patirtį – išmoksta ir perima šeimos modelį, elgesio normas, vertybes. Teigiamos ir neigiamos tėvų vaikystės patirtys perkeliamos į naują šeimą ir taip perduodamos iš kartos į kartą. Savigarba ir pagarba kitam, domėjimasis aplinka, gebėjimas bendrauti ir spręsti problemas, poreikis tobulėti – tai socialiniai įgūdžiai, ugdantys vaiko asmenybę. Jei jie nesiformuoja, vaikui sunkiau prisitaikyti visuomenėje, įveikti iššūkius. Socialinės paslaugos – tai viena iš pagalbos formų siekiant padėti vaikui augti laimingoje, jį mylinčioje šeimoje.

Glaudus institucijų bendradarbiavimas vaiko gerovės srityje suteikia specialistams galimybę suprasti patį pagalbos procesą vaikams ir jų šeimoms, žinoti pagalbos teikimo teisinį reglamentavimą, pagalbos organizavimo žingsnius, tinkamai atlikti poreikių vertinimą bei efektyviai suplanuoti pagalbos priemones.

Vyriausioji socialinė darbuotoja

Marina Čiapienė

Skip to content