Akmenės rajono paramos šeimai centras

Išvyka ant Šatrijos kalno ir į Auksinio elnio dvarą

Akmenės rajono paramos šeimai centro Vaikų dienos centro paslaugų gavėjai vyko ant vienos iš gražiausių Žemaitijos kalvų – Šatrijos kalno. Paslaugų gavėjai grožėjosi nuostabiais vaizdais nuo Šatrijos kalno, sužinojo, kad kalno apylinkės paskelbtos kraštovaizdžio draustiniu. Skaitydami pažintinio tako stendus, išsiaiškino, iš kur kilo Šatrijos pavadinimas ir kad šis kalnas – mėgstamiausia visų Žemaitijos raganų susirinkimo vieta. Kalno apylinkės atmena čia siautusį „svieto lygintoją“  Tadą Blindą.

Šatrija yra vienas žymiausių archeologinių  paminklų Lietuvoje. Tai liudija gausūs archeologiniai radiniai. Išvykos metu paslaugų gavėjai ne tik grožėjosi Lietuvos gamta, bet ir praturtino istorijos, geografijos, biologijos žinias.

Po apsilankymo ant Šatrijos klano nuvyko į Auksinio elnio dvaro kaimo turizmo sodybą. Vaikščiodami po dvaro aplinką pamatėme žinomų žmonių ir personažų statulų, kurios pagamintos iš metalo ir pastatytos dvaro teritorijoje įvairiose vietose.

Sutikome patogiai įsitaisiusių Karaliaus Mindaugo ir Barboros Radvilaitės, Vytauto Kernagio, Tado Blindos skulptūras, pasakos personažę Pepę Ilgakojinę su savo beždžionėle, žvejo, krepšininko, medžiotojo, didžiulio auksinio elnio ir kitas statulas.

Akmenės rajono paramos šeimai centro

Vaikų dienos centras 

Peržiūrėti visas

Skip to content