Akmenės rajono paramos šeimai centras

Ką turime žinoti apie alkoholį, narkotikus ir kitokias priklausomybes?

Rugsėjo 12 d. Akmenės rajono paramos šeimai centre vyko paskaita, kurioje dalyvavo Vaikų dienos centro lankytojai, Krizių centro paslaugų gavėjai.

Paskaitos metu Akmenės rajono reabilitacijos centro „Prieglobstis“ psichologė Inga pateikė informaciją apie priklausomybes, atkreipdama dėmesį, kad vis dažniau tampame priklausomi ne tik nuo įvairių žalingų medžiagų, bet ir nuo veiksmų, daiktų, pvz.: kompiuterinių žaidimų, mobiliųjų įrenginių, nesveiko maisto, azartinių žaidimų ir panašiai.

 Paskaitos pradžioje žiūrėjome filmuką, kaip veikia narkotikai, įvairios kitokios priklausomybės, vėliau su psichologe aptarėme matytą situaciją, įvardijome priežastis ir pasekmes.

Pasak specialistų, alkoholio, tabako, narkotikų  pabando vis jaunesni vaikai ir paaugliai, todėl turėti kuo daugiau informacijos apie tokias medžiagas, jų vartojimą ir galimas pasekmes yra būtina.

Paskaitos pabaigoje psichologė paragino turėti savo svajonę, tikslą, ugdyti kritinį mąstymą, sąmoningumą, dvasinę bei socialinę atsakomybę ir gebėjimą teisingai pasirinkti.

Dėkojame psichologei Ingai už puikias paskaitas, o klausytojams už susidomėjimą ir dalyvavimą.

Bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Jurkevičienė

Skip to content