Akmenės rajono paramos šeimai centras

PASKAITA „TARP MŪSŲ, MAŽŲJŲ MOTERŲ“

Š. m. gegužės 4 d. Akmenės rajono paramos šeimai centro Vaikų dienos centre, Krizių centre vyko paskaita mergaitėms „Tarp mūsų, mažųjų moterų“. Renginį vedė Akmenės rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Asta. Paskaitos tikslas – geriau suprasti fizinius ir emocinius pokyčius, vykstančius brendimo metu, išmokti priimti tai kaip natūralią augimo ir lytinio brendimo proceso dalį ir vystymosi proceso metu susivokti savyje bei sugebėti numalšinti paauglystės stresą.

Su mergaitėmis kalbėjome apie tai, kad reikia priimti savo kūną, toks koks jis yra, išmokti jį mylėti ir prižiūrėti. Kada prasidės mėnesinės? Kokie gali būti požymiai? Kas kiek laiko bus mėnesinės? Iš kur žinoti, kokios priemonės tinka? Akcentuota asmens higienos svarba ir tai, kad reikia labiau prižiūrėti kūno vietas, kur išsiskiria daugiau prakaito. Kuo labiau bręsti, tuo daugiau atsiranda aplinkybių, kurios iš tavęs pareikalauja didesnės atsakomybės ir savarankiškumo.

Su vyresniais paskaitos dalyviais kalbėta apie lytiškai plintančias ligas, kontracepciją, AIDS/ŽIV plitimo būdus ir prevenciją, pagarbą vienas kitam, atsakomybę šeimoje.

Bendrosios praktikos slaugytoja Dalia Jurkevičienė

Skip to content